“Giresun ismini pazarlayamazsınız”

“Giresun ismini pazarlayamazsınız”

Başkan Kerim Aksu’dan Giresun Federasyonu’na sert tepki gösterdi.

Merkezi İstanbul’da bulunan Giresun Federasyonu’nun Kadıköy Evet Platformunda yer almasını eleştiren Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Tarafsızlığını yitirmiş, Giresun’un değil bir görüşün güdümüne girmiştir. Giresun ismi pazarlanmıştır” dedi.

İstanbul’da bulunan Giresun derneklerinin oluşturduğu federasyonun bu tavrının kabul edilemeyeceğini vurgulayan Belediye Başkanı Kerim Aksu, şu değerlendirmede bulundu: “ Federasyonun bu taraflı tutumu her şeyden önce temsil ettiği derneklere saygısızlıktır. Hemşerilerimizi ,“Giresun Sevdası“ etrafında buluşturup, bütünleştirmesi gereken Giresun Federasyonu, Giresun’un değil bir görüşün temsilcisi olmuştur. Giresun Federasyonu, siyasetten arınmış, siyasetinin Giresun olması gerekir. Tüm Giresunluları temsil eden saygın derneklerimizin federasyonun bu tavrı karşısında, federasyona hayır diyeceklerine inanıyorum. Biz Giresun günlerine siyasi düşüncemizle değil, Giresunlu olmanın onur ve gururu ile gidiyoruz. Bizleri buluşturan, bütünleştiren Giresunlu’luktur. Giresun sevgisini rant ve çıkarlarına kurban edenleri kınıyorum.”

Kendisinin de bir siyasi partiden seçildiğini hatırlatan Aksu; “ İstanbul’daki hemşeri derneklerimizi ziyaretimde ifade ettiğim gibi, ben seçildikten sonra rozetimi çıkarıyorum. Kapıdan giren her vatandaşın başımızın üzerinde yeri vardır. Siyasi görüşü ne olursa olsun bizim ortak paydamız, gururumuz, onurumuz Giresun’dur. Giresun’un onurlu ismini temsil etmekte zorlananlar, eğilip bükülenler, hemşerilerimizden hak ettikleri karşılığı göreceklerdir. Giresun insanı dik duruşu ile nam salmıştır. Giresun geleneklerini, Giresun’un onurlu ismini gurbette yaşatan tüm hemşerilerime, dernek yöneticilerine selam ve sevgilerimi iletiyorum. Bu çürük elmalar bizlerin bütünlüğünü bozamayacaktır “ şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?