GİRESUN, KARA BÜRÜNDÜ

GİRESUN, KARA BÜRÜNDÜ

Başkan Aksu, karla mücadele konusunda ellerinden geleni yaptıklarını açıkladı.

 

Sibirya üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava Doğu Karadeniz Bölgesini etkisi altına aldı. Cumartesi günü başlayan kar yağışı nedeniyle Giresun Belediyesi karla mücadele ekibini 24 saat görev yaparak, ana yolları, sağlık kuruluşları ve önemli ulaşım arterlerini açık tutmayı sağladı.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, kar yağışının devam edeceğini bu nedenle her türlü tedbirin alındığını söyledi. Başkan Aksu, “ Karla mücadele için 15 iş makinesi, 2 greyder, 10 kamyon, 3 tuzlama ve yıkama aracı, 200 acil müdahale ekibi görev başındadır. Öncelikle ana yollar, dolmuş yolları, hastane yolları 24 saat ekiplerimiz tarafından ulaşıma açık tutulmaktadır. Cenaze ve acil hastaların nakilleri 112 ve hastanelerle koordineli olarak sağlanmalıktadır. Kar mücadelesinin sağlıklı yürütülebilmesi için özel araçların değil , toplu ulaşım araçlarının kullanılmasını önemle rica ediyoruz. Şuana kadar olumsuz bir konu tarafımıza ulaşmamıştır. Kar yağışının devam edeceği dikkate alınarak, ekiplerimiz hazır olarak çalışmalarını sürdürecektir“ dedi.

 

Kar alınlığı Pazar günü Giresun merkezde 25 cm ,Gedikkaya Mahallesi’nde 50 cm, Samanlıkkıranı Mahallesi’nde 70 cm,Aksu Mahallesi’nde 30 cm,Cumhuriyet Mahallesi’nde 65 cm, Kayadibi Mahallesi ve Seldeğirmeni Mahallesi’nde 80 cm olarak tespit edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?