GİRESUN SARIKAMIŞ İÇİN YÜRÜDÜ

GİRESUN SARIKAMIŞ İÇİN YÜRÜDÜ

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, “Gençlik Şühedanın İzinde Yürüyor” sloganıyla düzenlenen Sarıkamış şehitlerini anma yürüyüşü programına katıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğünün 2019 yılı faaliyet programı kapsamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda Dereli ilçesi Kümbet Yaylasında düzenlenen “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” Vali Sarıfakıoğulları’nın da katılımıyla 6 Ocak Pazar günü saat 10.00’da Kümbet Yayla merkezinden başlayarak, dua ve tekbirler eşliğinde Koçkayası istikametine doğru gerçekleştirildi.
81 ilde “Gençlik Şühedanın İzinde Yürüyor” sloganıyla eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Sarıkamış Harekatını anma yürüyüşünün sonunda program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam ederek, okunan Kur’an tilaveti ve yapılan dualarla sona erdi.
Sarıkamış Ruhu’nun ülke genelinde canlılığını sürdürmek, milli ve manevi değerlerimizi gençlere daha etkin şekilde tanıtmak, vatan sevgisi aşılamak ve tarih bilincini kazandırmak amacıyla Sarıkamış harekatı anısına Kars Sarıkamış’ta gerçekleştirilen yürüyüş ile 81 İlde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” etkinliğine; Vali Harun Sarıfakıoğulları, Dereli Kaymakamı Emre Yeşilbaş, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Bahittin Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, ilimizde bulunan izci grupları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?