Giresun Üniversitesi Rektör Atamasında Son Viraj

Giresun Üniversitesi Rektör Atamasında Son Viraj

Geçtiğimiz günlerde Rektör adaylarını belirleme için yapılan seçimlerde Rektör Aygün Attar, 260 oy alırken, en yakın rakibi Cevdet Coşkun 103 oy aldı.

Çok şey yazıldı, çok şey konuşuldu. Giresun’a kazanımları adına siyaset üstü olması gerektiği yerde ne yazık ki siyasetin merkezine çekilmeye çalışıldı. Her şeye rağmen kendisiyle beraber kurulan birçok üniversiteleri geride bırakarak büyümeyi başardı. Siyasetin gölgesinde yapılan Rektörlük Seçimlerinde ilk sözü Öğretim Üyeleri söyledi son sözü ise YÖK ve Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan söyleyecek.

Bu arada 14 Mart Pazartesi günü ilk 6 adayın isminin YÖK’e gönderileceği, 17 Mart’ta YÖK’ün yapacağı toplantının ardından da belirlenen üç adayın 18 Mart Cuma günü Cumhurbaşkanlığına sunulacağı bildirildi.

Giresun Üniversitesi Rektörlük seçimleri hayırlı olsun…

Ülkemizin önemli mihenk taşlarından olan üniversitelerimizde rektörlük seçimleri yapılıyor. Rektör ataması için aday olan öğretim üyelerinin arasından en çok oyu alan iki öğretim üyesinin adı öne çıktı. Önce YÖK en çok oyu alanlar arasından ilk üçü belirleyecek, ardından da Sayın  Cumhurbaşkanı’nın öngördüğü aday rektör olarak atanacaktır. Rektör seçimi böyle yapılıyor. Dünyanın hiçbir yerinde hariçten gazel okuyanların rektör atadığına şahit olmadım.Yüksek sesle konuşacak rektör atanacak. Geçti beyler, artık o devir kapandı. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı tutumu ile son buldu.

Üniversitelerin eğitim, bilim, ilim ve hizmet vermesini istemeyen baltalamaya çalışanların gözünü kırpmadan bütün film ve fırıldak peşinde olanları susturan Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bugün rektör ataması yapmaya yeltenenlere fırsat vermeyeceğine olan inancım tamdır.

Giresun Üniversitesinde Rektör Prof. Dr. Aygün Attar Göreve devam etmesi halinde kazanımları çok olacaktır. Attar ile ilgili ipe sapa gelmez kapı arkası dedikodular, kendisine yapılan yakıştırmalara bugüne kadar ki duruşu ve üniversitenin çıtasını yükseltme adına emek harcayarak cevap verdi.

Giresun Üniversitesi Rektör atamasında son viraj girildi.

Rektör hanım Üniversitemiz için çok başarılı işler yapmıştır. Rektör Attar tekrar atanacak’ mı?  Atanacağına dair öngörümün vardır. Bu atama Giresun Üniversitesi mi? Olur başka bir üniversitemi olur onu bilemem!

Ülkemizde Üniversitelerde 130 bin öğretim elemanından 54 bini ve profesörlerin üçte biri kadınlardan oluşuyor.  Özet olarak Üniversitelere keşke biraz daha kadın eli değse. Mevcut kadın rektörlerin tamamına yakını çok başarılı…

Giresun ve üniversitemiz için takdir Sayın Cumhur Başkanımızın’dır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?