Giresun Üniversitesi ve Giresun Ekonomisi

Giresun Üniversitesi ve Giresun Ekonomisi

Sevgili can Giresunlular. Sizlerle bir köşeyazımda yine buluştuk.

En kolay şey yapılmayanları eleştirmek.Bunu her eli kalem tutan yapıyor. Bende artık Giresun’a yapılanları anlatacağım. Yıllardır güzel Giresunum üniversite özlemiyle yandı tutuştu ve çok çileler çekti. Odalar, Dernekler ve Siyasi Partiler; Ankara’yı yol yaptılar. Rahmetli Demirel’e, rahmetli Özal’a,Mesut Yılmaz’a ve Bülent Ecevit’e çok heyetler gitti ama sadece birkaç tane2 yıllık yüksekokullar açılabildi.

Ben bilirim.Debboy’daki bugünkü Fakültelerin olduğu yerde Öğretmen Okulu vardı.Oradan rahmetli Kamil Sönmez ve Tuğrul Şan gibi sanatçılar Ülkemize halk müziğini sevdirdiler.Giresun için gecesini gündüzüne katarak çalışan çok sayıda STK ve Giresun sevdalıları; Giresun Üniversiteiçin çok uzun yıllar mücadele ettiler ve çalınmadık kapı bırakmadılar. Ancak sonuç alamadılar.

Taki AK Parti iktidarı ülkeyönetimini ele alıncaya kadar. Nihayet 2006yılında Giresun Üniversitesi, Bakanımızın ve teşkilatların gayretleriyle kuruldu. 2018 yılını yaşadığımız bugünlerdeGiresun birçokFakültesiyle beraber kuzeyin yükselen yıldızı olmaya devam ediyor.Şu an 32 bin öğrencisi ve 1.500uluslararası öğrencileriyle Giresun ekonomisine çokbüyükkatkı sağlamaktadır.

Üniversitemizin dahada büyümesini ve birçok Fakültenin daha açılmasını istiyoruz.MeselaUçak Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği veTeknoloji Mühendisliği gibi Fakülteler kurulmalı.Bizce bunun için başta Bakanımızı ve AKPartiteşkilatlarınıteşvik etmeliyiz.

Giresun Üniversitesi’ne kayıt yaptıran her öğrenci,Giresun ekonomisine katkı demektir.Bu konuda olsun birlikolalım veyapıcı eleştiri yapalım. Giresunlular olarak artık ortak menfaatlerimiz etrafında tek yumruk ol maliyiz derim. Eleştirilerimiz yapıcıolmalı.Artık bir birimizi kırmayalım ve üzmeyelim. Sevgili can Giresunlular, haftaya başka bir yapılan hizmetleri yazmaya devam edeceğiz.Artık yazarlık da alışılmışın dışındaolmalı der, hepinize saygılarsunarım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?