GİRESUN ÜNİVERSİTESİNDE COŞKULU MEZUNİYET PROGRAM

GİRESUN ÜNİVERSİTESİNDE COŞKULU MEZUNİYET PROGRAM

Cuma günü Giresun Atatürk stadyumunda Giresun Üniversitesi tarafından yapılan programı ilgiyle izledim, üst seviye bir protokol katılımı, mezun olan öğrenciler ve mutluluğu gözlerine yansımış aileleri vardı.

Çevre şehirlerin üniversite rektörleri, belediye başkanlarının katılımıyla katılımı yoğun, anlamlı bir program oldu.

REKTÖR COŞKUN’UN İLK SINAVI

BAŞARILIYDI

Çiçeği burnunda Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun göreve gelmesinin üzerinde çok kısa bir zaman geçmesine rağmen standartların üzerinde bir program gerçekleştirdi.

Mezuniyet Programı Bulancak Belediyesi’nin Mehter Takımının konseri ile başladı. Protokol önünde birbirinden güzel marşları söyleyen Bulancak Belediyesi Mehter takımı stadı adeta coşturdu. Ayakta alkışlanan mehter konseri izleyicilerden tam not aldı.

 

REKTÖR COŞKUN’DAN FETİH VURGUSU

Rektör Coşkun konuşmasında sık öğrencilere ülkemizin büyük bir değişim ve gelişim sürecinden geçtiğini ve bu değişimin ancak fetih ruhuna sahip çıkan bir gençlikle olumlu neticeleneceği vurgusu yaptı. Ayrıca, fethin sadece bir askeri olay olmadığını, ilim adına cehalete karşı savaş olduğunu vurguladı.

 

YÖNETİM ANLAYIŞI

Her zaman söylerim bir toplumda, bir kurumda yönetici, yönetim anlayışı çok önemli. Türkiye tarihi boyunca yönetim anlayışı ile birçok yükselmiş, birçok kez diplere vurmuştur. Bugün Giresun Üniversitemize de baktığımız da bir değişimin, bir gelişimin olduğunu kolayca görebiliyoruz. 21 yaşında İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet Han’ı bir anlatan, örnek sunan bir anlayışın tek derdi Yeni Fatihler yetiştirmektir.

 

Biz ne zaman aslımıza ve değerlerimize sımsıkı sarılırsak o zaman başarıya ulaşacağız. Türkiye artık küllerinden yeniden doğuyor.

RAHATSIZ OLANLAR MUTLAKA OLACAK

Giresun Üniversitesi’ndeki bu değişimden rahatsız olan köşe yazarları, kesimler, sınıflar mutlaka olacaktır. Kendi fikir değirmenine su taşımayan herkes rahatsız olacaktır. Fethin sıcaklığı yüreklerine inmeyen kesimlerin bu ve benzeri programı anlaması beklenemez.

Bu noktada bu şuur ile çalışan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, üniversite rektörlerini, belediye başkanlarını ve tüm idarecileri kutluyorum.

Son olarak böyle anlamlı ve muhteşem bir organizasyon yapan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun Bey’e ve çalışma arkadaşlarına ve Giresun Üniversitesi Okul Birincisi Sara Baltacı’nın öncülüğünde tüm mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum.

Web : http://www.ubeydullahgoktekin.com.tr/giresun-universitesinde-coskulu-programlar/

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Tebrikler Prof.Dr.Cevdet Coşkun, Başarılarınızın devamını dilerim. Coşkun’a Hep destek tam destek.
    Allah kalemi satın alınanlardan etmesin. Onların övgüsüne de yergisine de güven olmaz. Kalemini satmak en büyük namussuzluktur. Neyse doğru bildiğinden şaşmayacaksın, çizgini bozmadan.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?