GİRESUN ÜVEY EVLAT

 GİRESUN ÜVEY EVLAT

Giresunspor’un kamp çalışmalarını yapacağı Türkiye’nin gözde turizm merkezi Antalya, kış sezonunda spor turizmiyle hareketlenecek. Giresun’un Kümbet, Bektaş, Kulakkaya gibi Yaylaları ise değerlendirilmeyi bekliyor.

Yaz döneminde denizi, kumu, güneşi, tarihi yapıları, lüks tesisleri, doğal güzellikleriyle milyonlarca turistin tatil yaptığı Antalya’da, “ölü sezon” olarak nitelendirilen kasım-mayıs dönemi de genellikle spor ve sağlık turizmiyle değerlendiriliyor.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor, Trabzonspor, Bitexen Giresunspor başta olmak üzere bazı takımlar, Dünya Kupası nedeniyle lige verilen arada Antalya’da aralıkta kamp yapacak.

“Avrupa’dan daha fazla futbol takımı gelecek”

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, “ Ümit ediyoruz ki 8-10 yıldır çok azalan, özellikle Avrupa ülkelerinden daha fazla futbol takımlarının geleceğine, 9-12 Ocak’ta da bunun pik noktasına ulaşacağına inanıyoruz. Şimdiden takımlar gelmeye başladı. Avrupa’nın büyük takımları gelecek, hatta Napoli takımı da gelecek, Antalyaspor ile maç yapacak. İnşallah spor turizmi noktasında bu yıl atak yaptığımız bir yıl olacak. Kış sezonunu spor turizmi hareketlendirecek, mayısa kadar hareketli olmasını bekliyoruz.”

.”Futbolda çok hareketli bir sezon olacak”

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Spor Turizmi İhtisas Başkanı Recep Şamil Yaşacan da bu sene futbol kamplarının erken başladığını aktardı.Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’na katılamayan bazı milli takımların Antalya’da kamp yapacağına dikkati çeken Yaşacan, Nijer, Gambiya, Gine-Bissau, Libya ve Gabon’dan süper lig takımlarının kamplarını tamamlayarak dün itibarıyla kentten ayrıldığını söyledi.

İngiltere ve İtalya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinden futbol takımlarının aralıkta kentte olacağını belirten Yaşacan, Türk takımlarının çoğunluğunun ise ocak-nisan döneminde kampa gireceğini ifade etti.

Yaşacan, bazı takımların “son dakika” rezervasyonu yaptırabildiğine işaret ederek, Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinden süper lig takımlarının da bu sezon geleceğini anlattı.Martta ise Baltık ülkelerinden gelecek takımların kampa gireceğini dile getiren Yaşacan, şunları kaydetti:”Futbolda çok hareketli bir sezon olacak. Lojistik olarak Antalya ve bölgemiz, otellerimiz, sahalarımız çok iyi. Ondan burayı tercih ediyorlar. 20 yıldır futbol turizmi yapılıyor. Futbol turizminde bu sene rekor kırmak üzereyiz, en iyi yıl olmasını bekliyoruz. Futbolun yanında yüzücüler, bisiklet, tenis, golf, dans, basketbol, voleybol, boks başta olmak üzere farklı branşlarda takımlar geliyor. Antalya’da FIFA standartlarında 200 futbol sahası var. 500 takım aynı anda kamp yapabilir. Ülkemiz, spor turizminde dünyada bir numara olacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?