GİRESUN VAKFI’NDAN AFETZEDELERE 1 MİLYON LİRALIK DESTEK

GİRESUN VAKFI’NDAN AFETZEDELERE 1 MİLYON LİRALIK DESTEK

Merkezi İstanbul’da olan Giresun Vakfı, sel felaketi sonrası yaraları sarmak için adeta seferberlik başlattı. Ahmet Dokumacı liderliğinde iz bırakan çalışmalara imza atan Giresun Vakfı, Giresun’da yaşanan afet sonrası bölgede çalışmalarına devam ediyor. Afet bölgesinde esnafı ve aileleri ziyaret eden Dokumacı Liderliğindeki heyet bölgedeki vatandaşın ihtiyacını gidermek için kolları sıvadı. Vakıf Yönetim Kurulu 1 milyon liralık yardım paketini hazırladı.
Vakıf yürütme kurulu,1 Milyon liralık kaynağı eğitim ve dar gelirli ailelere nakdi yardım yaparak kullanma kararı aldı.. Giresun Vakfı Başkanı Ahmet Dokumacı şunları söyledi; “Bizler Giresun’un evlatlarıyız. Bu zor günde memleketimizin yanında olmak için sel felaketinin yaşandığı günden itibaren bölgede yer aldık. Esnafımızı, aileleri ve öğrenci kardeşlerimizi ziyaret ettik. Yaraların sarılması için bizlerde taşın altına elimizi koyduk” dedi.
Bu çerçevede;5 ilçedeki öğrenci ve aileleri ile dar gelirli vatandaşlar tek tek ziyaret edilerek yardım eli uzatılıyor.
Başkan Dokumacı ve ekibine ,bu duyarlılıkları için ayrı ayrı teşekkür eden bazı Giresunlular ise”Giresun Vakfı adeta hızır gibi yetişmiş.Bu çalışmayı duyduk ve oldukça mutlu olduk.Dernekçilik ve vakıfçılık adına güzel bir hamle olmuş.Sayın Doku-macı ve ekibini saygı ve hürmetle selamlıyoruz”diye konuştular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar