GİRESUN VETERİNER ODASI’NDAN AĞBABA’YA TEPKİ VAR

GİRESUN VETERİNER ODASI’NDAN AĞBABA’YA TEPKİ VAR

Giresun Veteriner Odası Başkanı Ülfet Çakır,CHP Milletvekili Veli Ağbaba’yı eleştirdi

Çakır”CHP milletvekili sayın Veli AĞBABA’nın televizyon programın da söylemiş olduğu “Almanya da siz bir veteriner hekimi gidip tıp fakültesine dekan yapamazsınız.” açıklamasını üzülerek dinledim. “dedi

Çakır şöyle konuştu

“Tüm dünya Tek Sağlık konseptine geçmiş durumda ve bu konsept kapsamında sağlıkçılar ve veteriner hekimleri ile birlikte aynı çatı altında çalışıyorlar. Kendisi Almanya örneğinde bulunduğu için ben de Almanya üzerinden ona bir hatırlatma yapmak isterim. Almanya da Covid 19 pandemi sürecini yönetmekte olan Robert KOCH Enstitüsünün başkanını araştırdığı taktir de karşısına Veteriner Hekim Lother WEILER’in çıktığını görecektir. Ayrıca her şeyden önce sizleri Covid 19 virüsünden korumak için gece gündüz çalışarak aşı çalışmaları yürüten çok değerli hocalarımız Veteriner Hekim Prof. Dr Aykut ÖZDARENDELİ, Veteriner Hekim Prof. Dr Osman ERGANİŞ hocamız ve onların ekibinde bulunan pek kıymetli virolog, mikrobiyolog veteriner hekim hocalarımıza teşekkür borcumuz olduğunu size hatırlatmak isterim. CHP genel başkan yardımcısı sayın Veli AĞBABA’nın da bu cümleyi kurarken mesleğimizi aşağılamak istediğini düşünüyorum. Fakat veteriner hekimler olarak daha önce de bu konu hakkında yeterli donanıma sahip olduğumuza dair gerekli açıklamaları merkez konseyimiz başta olmak üzere odalar nezdinde de yapmıştık. Sayın milletvekilinin bu konu hakkında gerekli bilgilere sahip olmadığını araştırdığı takdirde bu söylediğiyle ilgili özeleştirisini yapacağını ve veteriner hekimlere gerekli açıklamayı yapacağını düşünüyorum.

Rahmetli Cumhurbaşkanımız İsmet İNÖNÜ’nün bizim mesleğimize yönelik güzel bir sözü var “Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.” Bu bağlamda ülkemize hizmet eden tüm veteriner hekimlerimize ve hocalarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?