Giresun’a karavan ve çadır kamp alanları yapılacak

Giresun’a karavan ve çadır kamp alanları yapılacak

Eşsiz doğa güzelliğine sahip Giresun’da turizm amaçlı karavan ve çadır kamp alanları oluşturulacak.
Dünyada ve Türkiye’de özellikle karavan kampları genellikle doğası güzel ve bol yeşillikli yerlere konumlanmış durumdadır.
Çadır Kamp Alanları, Karavan ve Bungalow Camping’ler deniz, orman ve bol temiz hava içinde tatil yapmak sadece daha ekonomik bir seçenek değil, Türkiye’nin doğal güzelliklerini de göz önüne alırsak farklı bir tatil kültürü ve konseptidir.
Her sezon başı yaz tatili planları yaparken lüks otel tatilleri ya da turlar başlı başına bir seçenek, fakat kalabalıktan uzak doğayla iç içe seçenekleri de tercih eden birçok kişi var.
Türkiye, doğal güzellikleri, güneşi, iklimi, sımsıcak insanlar ile kamp-karavan turizmi için bir cennettir. Bu turizm ürünü yönünden Giresun ilimiz de halkımızın ve yabancı ülkelerden gelen kampçıların aradıkları her türlü özelliğe sahip ve onları misafir etmek açsından, diğer ülkelerden daha ilgi çekici doğal ve coğrafi güzelliğe sahip bulunmaktadır.
Giresun ilimiz bu anlamda eşsiz güzelliklere sahip olduğundan, İlimize gelen ziyaretçilerin ihtiyaçlarına yönelik yayla merkezlerinde rahat ve altyapısı tamamlanmış karavan yeri ve çadır kamp alanına ihtiyaç bulunmaktadır.
Giresun’un turizm alanında bölgemizde ve ülkemizde hak ettiği payı alması ve bu amaçla gerekli tanıtım ve altyapı hizmetlerinin geciktirilmeden tamamlanması için ilgili tüm kurum ve paydaşları harekete geçirmek için çalışmalar başlatan Vali Sarıfakıoğulları, 11 Ekim Perşembe günü başkanlığını yaptığı “İl Turizm Yönetim ve İcra Kurulu” toplantısında alınan kararlar doğrultusunda, İl Turizm Stratejisi ve Eylem Planının 2019 yılı faaliyetleri içerisinde yer alan karavan yerleri ve çadır kamp alanları oluşturulması için gerekli çalışmaların başlatılması talimatı verdi.
Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü 12.Bölge Müdürlüğü Giresun Şube Müdürlüğü tarafından yapılacak olan ve bu işe uygun alanlar olarak tespit edilen Bektaş Yaylası Seyir Tepesi veya Kümbet Yaylası çıkışındaki alanda karavan yeri ve çadır kamp alanı oluşturulması için çalışmalar yapılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?