Giresun’da 1 Mayıs Kutlaması

Giresun’da 1 Mayıs Kutlaması

Türkiye genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Giresun’da coşkuyla kutlandı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinlikleri kapsamında, emek ve meslek örgütü üyesi, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun da katılımıyla  Depboy mevkiinde oluşturulan kortejle Topal Osmanağa  Meydanı’na  yürüdü.

Katılımcıların sıkı güvenlik kontrolünden geçirilerek alınan meydanda düzenlenen mitingde Sağlık Emekçileri Şube Başkanı Gökhan Topal konuşma yaptı.

1 Mayısın sömürüsüz, baskısız, insan onuruna yaraşır bir yaşam için taleplerin  haykırıldığı bir gün olduğunu ifade eden Topal; “1 Mayıs, siyasal görüş, ırk, cinsiyet, etnik köken, din mezhep ve benzeri farklılıkların bir tarafa bırakılarak, tüm emekçilerin güçlerini birleştirdiği gündür.1 Myıs hangi ülkede olursa olsun  dayanışma duygularımızı haykırdığımız bir gündür. Hayat pahalılığı giderek artarken, tarım, turizm, ticaret, can çekişiyor. Esnaf kan ağlıyor. Emekçiler çile çekiyor. Uygulanan ekonomi politikalarının yanlışlığı nedeniyle  bir yandan ekonomi büyüme masalları anlatılırken, işsizlik azalmıyor, işsizlik rakamları rekor üstüne rekor kırıyor.1 Mayısı  emeğe yönelik saldırıların giderek arttığı, işçi ve emekçilerin çalışma ve yaşam koşullarının daha da ağırlaştığı bir dönemde kutluyoruz.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından çekilen halay ve Giresun karşılamalarıyla  grup olaysız şekilde dağıldı.

Sendika ve Sivil Toplum Kuruluşu üyelerinin işçi ve emekçi bayramını kutlarken seyyar satıcıların ise alanda simit satarak günlük yevmiyesini kurtarmaya çalışması dikkat çekti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?