Giresun’da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

Giresun’da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı büyük coşkuyla kutlandı. Atatürk Meydan’ında gerçekleşen kutlamalara binlerce kişi katıldı. Giresun Belediyesinin çeşitli etkinleri büyük beğeni topladı. Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen ‘’ATA’YA SAYGI’’ yürüyüşüne Belediye Başkanı Kerim Aksu’da katıldı.

Deppoy mevkiinden başlayan yürüyüş Atatürk Meydanında son bulurken Belediye tarafından havai fişek ve lazer gösterileri ile devam etti.

Belediye Başkanı Kerim Aksu yaptığı konuşmada şu düşüncelere yer verdi;

“Biz kenetlenmeliyiz. Bu kenetlenmeyi 30 Ağustos tarihinde yaşadık. Türkiye’nin dört bir yanından insanlar Kurtuluş Savaşı mücadelesi verdi. Giresun’dan 42. ve 47. Alaylar gönüllü olarak canlarını ortaya koydular. 5000 kişiden 4750’si şehit olmuştur. Kendi şehri dışında şehitliği olan tek il Giresun’dur. Bu şehrin, bu ülkenin değerini bilelim. Ülkemizi Atatürk’ü çok seviyoruz. Atatürk’ün bizlere bıraktığı mirası reddedenleri reddedeceğiz. Cumhuriyetimizin değerini bugün daha iyi anlıyoruz. Değişik siyasi parti düşünceleri olabilir ama bu ülke tektir. Aynı gemideyiz ve bu gemi su alırsa hep beraber batarız. Bu ülke Cumhuriyet yolunda Atatürk’ün yolunda devam edecektir. 15 Temmuz bize her şeyi öğretti. Bu milletin alın terinden maaş alıp da bizlere darbe yapmak isteyenlere hukuk ve yargı gereğini yapacaktır. Birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Hepimiz elimizi taşın altına koyarız, bu ülke için ne yapılması gerekiyorsa hazırız. 30 Ağustos, 29 Ekim, 23 Nisan, 19 Mayıs bu ülkenin kuruluşudur. Biz bu ülkenin kuruluş tarihlerine sahip çıkacağız. Her şeyin üstesinden gelecek ordumuz, polisimiz, halkımız var. Bütün yollar Atatürk’ün yoluna çıkıyor. Birlik ve beraberliğe çıkıyor. İnşallah bundan sonra şehitlerimiz gelmez ve canımız yanmaz. Ben şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Sevgiler saygılar sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?