GİRESUN’DA AKŞENER RÜZGARI  

GİRESUN’DA AKŞENER RÜZGARI  

MHP Genel Başkan adayı Akşener ,Giresun’da coşkuyla karşılandı..Ülkede Seçim ortamı olmamasına rağmen binlerce kişi gün boyu Akşener’i takip ederek kendisine ulaşamaya çalıştı.MHP il ve ilçe teşkilatları ise Genel merkezin talimatı nedeniyle Akşener’i karşılamadı ve miting alanına gelemedi.

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, fındığı kimseye peşkeş çektirmeyeceklerini söyledi.

Giresun’a gelerek delegeler ve halk ile buluşan Akşener yoğun ilgi ile karşılandı.

Akşener sabah Keşap Amazon Otel’de bir basın toplantısı düzenledi.

Ülkede asıl patronun seçmen olması gerektiğini ancak siyasi rekabet ortamının daraltılması nedeniyle  seçmenin yok sayılmak istendiğini vurgulayan Akşener; ” Fındıktaki sorunun kaynağıda bu..Şayet biz kurultaydan güçlü çıkarsak üretici rahat nefes alacaktır” dedi.

AKŞENER KURULTAY SÜRECİNİ DE ANLATTI

Akşener şöyle konuştu:

“Ben ve 5 arkadaşımın bir iddiası var. Herkes çok iddialı Sayın Bahçeli de dahil. Birleşmeye umup uymamak konusunda ben bir şey söyleyemem. Ama herkes aday olur. 548 imzadan bugüne kadar kimse imzasını geri çekmedi. Bendeki sayıya göre 854 kişi dediler ki tüzüğü değiştirirseniz size oy vereceğiz. Açıklanan resmi bilgilere göre de 748 delege tüzüğün değişmesini istiyor. Birinci aşama olarak önce tüzük değişikliği yapılacak. İkinci aşama olarak da seçimli kongreye geçilecek. Delege derse kardeşim hadi yan yana gelin. Bu yan yana gelişi ancak üst kurul delegeleri sağlar. Kimse üst kurul delegelerinin lafından başka bir şey söylemez. Birinci tur olur adaylar sıralanır. Sonra delege derki x kişisi önde bu arkadaşın arkasında birleşin. Buna uymak zorundayız. MHP olarak çok nazik bir seçim süreci götürdük. İşbirliği içinde rekabet kavramına uyduk. En küçük rencide edici tavrımız olmadı.

İHRAÇ VAR MI?

Hukukçularımızla tabi ki konuştum. Edip Semih Yalçın’ın bir açıklaması vardı. Kesinlikle ihraç yoluna gidilmeyecek demişti. Ben Bahçeli’nin bugüne kadar yalan söylediğini duymadım. Dolayısıyla sözlerine güveniyorum. Biz 40 kişilik MHP grubuyuz. Pırıl pırıl yeni seçilmiş milletvekili arkadaşlarımız var. Hiçbirini arayıp imza istemedim. Onların grupta görevleri var. Hal böyleyken onları bir tercihe zorlamak istemedim. Ama bu hiç iletişimim olmadığı anlamına gelmez. Ben tecrübeli bir siyasetçiyim. Şu anda benimle birlikte aynı yolda yürüyecek milletvekilleri de biliyorum. Bize muhalefet deniyor ama biz 15 Mayıs itibariyle muvafık’ız. Genel merkez sayı itibariyle muhalefet durumuna düşmüştür. Televizyonlarda sokaklarda MHP ve kurultay konuşuluyor. Etkin muhalefet nasıl yapılır anlamış durumdalar. AKP bile her şeyi ile taraf oldu. Anadolu’da bir söz vardır ver yesin ört uyusun. Muhalefet de bu tembellikte. Bizimle bu dönem bitti. 36 ili gezdim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?