GİRESUN’DA ÇIĞ RİSKİ

GİRESUN’DA ÇIĞ RİSKİ

Giresun Valiliği,çığ tehlikesine karşı acil eylem planı oluşturdu ve tüm birimlerini uyardı

Giresun’da Çığ Önlemleri ve Müdahale Faaliyetleri Toplantısı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonu ile Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven başkanlığında yapıldı.

Ülkemizde çığ tehlikesine maruz kalan 38 ilden biri olan ilimizde, İçişleri Bakanlığının genelgesi kapsamında çığ önlemleri ve müdahale faaliyetleri toplantısı ilgili kamu kurum ve kuruluşların katılımıyla , Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, afet öncesinde risk azaltma, hazırlık ve afet müdahale faaliyetleri değerlendirildi.

TANRISEVEN : “2021 YILINDA AFET EĞİTİMLERİNE AĞIRLIK VERİLECEK”

Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven, çığ afetinin önlenmesi ve müdahalesi ile ilgili ekipler oluşturulacağını belirterek, 2021 yılı boyunca afet eğitimlerine ağırlık verileceğini kaydetti.

Geçen yıl Van ilinde yaşanan çığ afetine de değinerek diğer afetler kadar sık yaşanmayan çığ afetinin çok fazla can kaybına neden olabildiğini söyleyen Vali Yardımcısı Tanrıseven, çığ afeti için Şubat ve Mart aylarının kritik dönem olduğunu belirterek, Giresun ilinde de bu amaçla gerekli tedbirlerin alındığını kaydetti.

“İÇİŞLERİ BAKANLIĞINCA 2021 YILI AFET EĞİTİM YILI İLAN EDİLDİ”

Giresun İl Afet Planının hazırlıklarının da sürdüğünü kaydeden Tanrıseven “İçişleri Bakanlığınca 2021 yılı Afet Eğitim Yılı İlan edildi. Sayın Bakanımız ve Sayın Valimiz afet eğitimlerine büyük önem veriyor. Bu yıl kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşları bilgilendirici afet eğitimlerine ağırlık vereceğiz” dedi.

AFAD MÜDÜRÜ CAVUNT : “GEÇMİŞTE GİRESUN’DA ÇIĞ AFETİNİN YAŞANDI”

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Murat Cavunt, geçmişte Giresun’da çığ afetinin yaşandığını belirterek, İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında; çığ tehlikesi belirleme ve izleme ekibi ile çığ hazırlık ve müdahale ekibi kurulacağını belirtti. AFAD Müdürü CAVUNT, çalışmaların uygunluğunun ise çığ önlemlerini ve müdahale hazırlıklarını inceleme komisyonu tarafından değerlendirileceğini ifade etti.

Toplantıya katılan kamu kurum yetkilileri de çığ ve afet önlemleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İlgili genelge kapsamında belirtilen iş ve işlemlerle ilgili çalışmalar kapsamında çığ tehlikesi belirleme ve izleme ekibi 11 Şubat Perşembe günü ilk toplantısını yapacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?