GİRESUN’DA EMNİYET ŞERİDİ UYANIKLAR İÇİN Mİ?

GİRESUN’DA EMNİYET ŞERİDİ UYANIKLAR İÇİN Mİ?

Bu yazı Giresun Emniyet Müdürlüğü’ne bir çağrı yazısıdır. Emniyet Müdürlüğü tarafından dikkate alınmasını rica ediyorum.
Karayollarında araçlar için bölünmüş yollar, şeritler vardır. Araçlar bu yolları kullanarak trafiğin akışı sağlanır. Bir de bunun dışında acil durumlar için ayrılmış, yolun en sağında emniyet şeridi vardır.
Bu emniyet şeridi, “Otoyol veya bölünmüş karayollarında; trafik kazası, arıza halleri, acil yardım, kurtarma veya kaza incelemesi amacıyla kullanılmak üzere ayrılmış olan ve yol eksenine paralel oluşturulan yol bölümüdür” diye tanımlanır.
Normal şartlar altında emniyet şeridini kullanmak yasaktır.
Aracınız arıza yapar veya benzininiz biter aracınızı emniyet şeridine çeker polis veya arıza servisi beklersiniz.
Ambulans, polis veya itfaiye araçları çabucak hedefe ulaşabilmek için emniyet şeridini kullanır.
Fakat Giresun’da sivil araçların emniyet şeridini kullanmaları bir hayli fazla. Özellikle Bulancak Durağı’nın oradaki Ordu istikametindeki otoban ışıklarda beklerken çokça emniyet şeridi ihlali yapılıyor.
Aracımızla ışıklarda trafiğe takılıyoruz ve dakikalarca bekliyoruz. Fakat bazı uyanıklar(!) emniyet şeridinden geçiyorlar. Orada trafik kurallarına uyup emniyet şeridini kullanmayıp trafiğin açılmasını bekleyenler bilmiyorlar mı emniyet şeridinden gitmeyi?
Emniyet şeridi uyanıklar için mi?
Buradan Giresun Emniyet Müdürlüğü’ne çağrı yapıyorum.
Lütfen Bulancak Durağı’nın oradaki ışıklarda sürekli bir ekip bekletilsin.
Emniyet şeridini kullananlara cezai işlem uygulansın.
Kurallara uyup emniyet şeridini kullanmayan ve dakikalarca trafiğin açılmasını bekleyen vatandaşın hakkı korunsun.
Yasa ne ise uygulanmalı ki herkes kurallara riayet etmeyi öğrensin. Kural özürlü bir millet olduğumuz için cezaların tavizsiz uygulanması gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?