Giresun’da Fevzioğlu Rüzgarı

Giresun’da Fevzioğlu Rüzgarı

Gazeteciler Derneğini ziyaret eden Fevzioğlu önemli mesajlar verdi.

Haber: Namık Baltaoğlu

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av.Prof.Dr.Metin Feyzioğlu, Başkan Yardımcısı Av.Ünsal Toker, Sayman Av.Erdal Güngör, Başkan Başdanışmanı Av.Zafer Köken, yönetim kurulu üyeleri Av.Gültekin Uzunalioğlu, Av.Eyyüp Sabri Çepik,Giresun Baro Başkanı Av.Soner Karademir, Trabzon Baro Başkanı Av. Sibel Suiçmez Giresun Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti.

Ziyaret sırasında demokrasi, insan hakları ve medya ilişkileri konusunda konuşan ve basın mensuplarının sorularını cevaplayan Feyzioğlu çarpıcı mesajlar verdi.

Türkiye’de bir çok alanda göreve en uygun ve en layık kişilerin değil, ehil olmayanların getirildiğini, bunun da Türkiye’nin varlığını tehdit eder hale getirdiğini söyleyen Başkan Fevzioğlu, ülkede hukuk sistemininin işleyişine de vurgu yaparak, “Fethullah Gülen Cemaati yargıyı tümüyle ele geçirmeyi hedeflemiştir.Ve bu ülke için bir felaket haline gelmeden önlenmiş yargılama süreci başlamıştır.Ancak bunu yaparken yargının başka odakların eline geçmesine sebep olmamak lazım.Biz Barolar Birliği olarak bir çalışma grubu kurduk.Anayasa’da yargıyı güvenli hale getirmeyi hedefleyen bir çalışma içersine girdik.Anayasa sorunu önümüzde duruyor.Bizim ülkeyi sıkıntıya sokacak hiç bir şeyde,’ Of oldu bize ne’ dememiz mümkün değildir” dedi.

Sizin, Barolar Birliği Başkanı olarak Cumhurbaşkanlığı adaylığı için isminiz geçiyor.Akşener’in kuracağı partiye katılacağınız şeklinde haberler çıkıyor, neler söylemek istersiniz? şeklindeki sorumuzu cevaplayan Feyzioğlu,” Biz hiçbir zaman siyasetin içinde olmadık. Siyasi partilerle de hiç bir ilgimiz yok.Bazı söylemlerimiz iktidarı, bazı söylemlerimiz muhalefeti rahatsız ediyor. Kimse bizi bu işlere karıştırmasın.Hiç bir zaman siyasetin içinde olmadık.Siyaset yaparsak o zaman Danıştay Başkanı’nın yaptığı gibi olur, bu da doğru olmaz” diye cevapladı.

Suriyeli mültecilerle ilgili bir soruyu cevaplayan Fevzioğlu, ” Sığınmacı statüsünde olanlar bayramda, seyranda ülkesine gidebiliyorsa burada bir yanlışlık vardır.O zaman turist olarak Türkiye’ye gelmişler gibi bir durum ortaya çıkıyor.” yorumu yaptı.

Konuşması sırasında Suriye’deki Türkmenlerin dramına da değinen Başkan Metin Feyzioğlu, ” Oradaki etnik gruplara sahip çıkan ülkeler Türkmenler yokmuş gibi davranıyor.Böylece Türkmen soykırımı gözden kaçırılmak isteniyor.Bizim onlara sahip çıkmamız bir görevdir.Atatürk, Türkmenlere hep sahip çıkmıştır ve sahip çıkılması emrini vermiştir.Ankara’da 10 bin dolayında Türkmen var.5- 6 aile bir evde kalıyor ve büyük yokluk yaşıyorlar.Unutulmamalı ki onlar geçmişten buyana çocuklarına Mustafa Kemal Atatürk sevgisini damardan aşılıyorlar.Onlar bizim parçamız” diye konuştu.

Gazeteciler Derneği yönetimine ve toplantıya yoğun katılım sağlayan basın mensuplarına teşekkür eden Feyzioğlu, ülke genelinde medya alanında ciddi sıkıntılar yaşandığını belirterek, ” tüm bu sıkıntıları hep beraber aşacağız inşallah” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?