Mürsel BOSTANCI
Mürsel BOSTANCI
mbostanci@giresungundem.com
GİRESUNDA İLKLERİN ÖNDERİNİ UNUTMADIM
  • 0
  • 216
  • 09 Ocak 2020 Perşembe
  • +
  • -

1951 yılında Giresun’da doğan Elektrik Elektronik ve haberleşme Mühendisi, ili için özveri ile çalışan hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan GİRESUN aşığı düşünürdü. Kurmuş olduğu fedakar ekibi ile Ulusal ve Uluslar arası camiada İlimizin tanıtımını yapan düşünce insanıdır. Temennim ALLAH rahmet etsin, ondan sonra, onun boşalttığı alanı dolduran sivil toplum kuruluşu ve birey çıkmamıştır. Sivil toplum çalışmalarının arasına resmi görevini ve dernek yönetimi görevini sığdırmayı başarmıştır. İlimizde bir müddet TEDAŞ müdürlüğü Türk Hava Kurumu başkanlığını ve Türk Dünyası Aydınlar Ocağı başkanlığı görevlerinde bulundu. Kişisel olarak hoşgörülü ve çalışkan bir kişilik yapısına sahipti, konuşmayı sevdiği gibi dinlemeyi ve dinledikleri fikirlerden ili için neler yapıla bileceğini de tahlil ederdi, düşüncelerini dostları ile paylaşmayı çok severdi.
İlimizde geçmiş yıllara baktığımız zaman sayacak olduğum faaliyetlere eşdeğer çalışmada bulunan yoktur biliyorum.
1-1990 yılında Türk Dünyası konferansı düzenledi.
2-1996 yılında Ayhan SONGAR ve bir gurup bilim insanını getirerek konferans verdi.
3- 1996 yılında Cüneyt ARKIN ve bilim adamını ilimize getirerek uyuşturucu ile ilgili konferans verdi.
4-1997 yılında Turizm müdürlüğünde birlikte Avrasya Barış Uluslararası Çevre konferansı kongresi düzenlendi çoğu yurt dışından olmak kaydı ile 250 bilim adamı katıldı.
5- Giresun Aydınlar ocağı tarafından organize edilen Demokrasi platformu gerçekleştirildi.
6- Aydınlar Ocağı Şurası İlimizde gerçekleşti.
7- 1999yılında süper Vali Recep YAZICI ve beraberinde bulunan heyet konferans verdi.
8- 2004 yılında 3. Fındık şurası düzenlendi.
9- 2009 yılında Filistin mitingi düzenlendi.
10- 2009 yılında yine Çeçenistan mitingi düzenlendi.
11- 2010 yılında Gagavuz Cumhurbaşkanı heyeti ile ilimizde çeşitli ziyarette bulundu.
12- Türk Dünyası Organizasyonu ile İlimize gelen RUSYA din işleri başkanı Şeyhülislam ilimizde temaslar gerçekleştirdi.
Bahse konu sosyal faaliyetleri yaparken tabi ki bir amaca hizmet vardı sohbetlerimizde söyle açıklardı amacını. Kimi paraya kimi şöhrete Kimi amacı uğruna hizmet eder benim amacım, TÜRK Dünyasını birlik Kılmak, görmek derdi. Bu duygu ve düşünceye saygı ve sevgi duyduğum için; müdürlüğünü yaptığım Kültür ve turizm müdürlüğünü Vali beyden aldığım onayla kullanmasını sağladım. Saygı değer arkadaşım Serdar USTAOĞLU özveri gösterip İngilizce yazıları yazdı ve çevirilerini karşılık beklemeden yaptı. Rahmetli Mehmet MEMİŞ yapmış olduğu bu güzel çalışmalar nedeni ile İlimizin Valilerinden ödül aldı. Ayni zamanda Amerikan Biyografi Enstitüsünden Giresun Aydınlar Ocağı başkanı olarak yılın adamı seçildi. Bu sosyal yaşantısı tabi ki birilerini hep rahatsız etti ve eleştirilere maruz kaldı. Ama o çizgisini kaybetmeden hep hizmet aşkı ile hızlı yaşadı ve 2012 yılında güzel bir seda bırakarak aramızdan ayrıldı, Ruhun şad olsun fedakâr ve cefalı Sayın Mehmet MEMİŞ.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM