Giresun’da Sarıgül rüzgarı

Giresun’da Sarıgül rüzgarı

Giresun’a gelen Türkiye Değişim Partisi lideri Mustafa Sarıgül, erken seçim, ittifak, dolar artışı, başkanlık sistemi konularında şok açıklamalar yaptı.

Cici Pizza’da konuşan Sarıgül sistem tartışmalarına değinerek “Bu ülkede Cumhurbaşkanı herkesin sığındığı bir liman olmalıdır. Başbakanın Partisi olur ama Cumhurbaşkanının olamaz. Bu sorun çözülmeden ülkede problemler bitmez. Biz partisiz Cumhurbaşkanı ama güçlü parlamento ve güçlü TBMM istiyoruz” dedi

Sarıgül, Batlama ilçesi tartışmalarına da değindi. İl başkanı Selim Çilesiz’den Batlama ile ilgili bilgi alan Sarıgül, Komite sözcüsü Hakan Cenger’in taleplerini dinledi.

Sarıgül “Türkiye, kurulmuş belde belediyelerini kapatarak göçü bilmeden tetikledi. Ben eski bir belediyeci olarak belde belediyelerinin tekrar açılması taraftarıyım. Batlama yöresi halkı ilçe istiyorsa önce o yöreyi görmek lazım. Bundan sonra Giresun’a gelince size söz veriyorum, Batlama’ya gidip halk ile tanışacağım. İlçe olacak potansiyeli olup olmadığını yerinde göreceğim. İl başkanım Selim Çilesiz zaten bu talep üzerine kamuoyuna sunumda bulunacak .” dedi.

Çilesiz ise konunun olgunlaşmasını beklediğini ifade ederek “Parti olarak yakında Batlama ilçesi konusunda bizde görüş sunacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar