GİRESUN’DA SİYASETTE SON DURUM

GİRESUN’DA SİYASETTE SON DURUM

Bu günlerde Türkiye’nin her ilinde olduğu gibi Giresun’da da siyaset bir hayli ısınmış durumda.
Merkezde birçok aday adayı baş vurularını il binasına yapıyor.
Yine birçok isim yine eski siyasiler. Zaten bunlar olmasa Giresun’a belediye başkanı bulamayacağız. Her dönemde olduğu gibi ısıtılıp ısıtılıp halkın önüne getiriliyorlar. Çoğunun ikametgahı Giresun dışında. Bu arkadaşlar ya vekillik yapmışlar yada yönetimlerde bulunmuşlar bu il bunların hiç bir hizmetini görmemiş aksine zararını görmüşlerdir genç yeteneklerin önünü kapatmışlardır. Yeter artık şaibesi olmayan pırıl pırıl bu ile hizmet aşkıyla yanan insanların önünü açın artık.
Bu sadece AK Parti’de böyle değil diğer partilerde böyle onlarda bu yüzden başarılı olamıyorlar. Öbür tarafta seversiniz sevmezsiniz Kerim Aksu faktörü var. Giresun halkında bir karşılığı var ve sevgisi de var çok iyi bir yakında bir konu bulur. Kendi lehine çevirir her şeyi ve seçimi alır gider.
AK Parti kendi içinde mücadele ederken muhalefette Kerim Aksu Ak Parti’nin kendi oylarıyla seçimi yine alır. Şu anki durum bu şekilde görünüyor.
AK Parti’de hizib diz boyu olmuş seçime aylar kala vekillerin bir kısmı benim adayım şu der gibi koluna takıyor. Mahalle mahalle geziyor bu ne halk nede partililer tarafından onaylanmıyor. Çok büyük tepki alıyor ama kimse bu arkadaşları uyarmıyor Zafer Serhoşluğu gözlerini karartmış arkadaşların seçim akşamı ahlar vahlar daha fayda etmez. Derhal bu hizibleri kaldırın halkta karşılığı olan Aytekin Şenlikoğlu Serdar Demirkan Murat Kılıçaslan Mehmet Kostakoğlu gibi adaylardan biri olursa seçim alınır. Yoksa geçmiş olsun Kerim Aksu açık ara seçimi alır gider.
Gelin bu partiye daha fazla ihanet etmeyin halkın telefonlarına çıkan dertleriyle ilgilenen cenazesinde düğününde davetinde hastalığında halkıyla bereber olan birini aday yapın. Etrafında kenetleşin ve meclisini de yeni yüzlerle kaliteli kişilerle doldurun.16 yıldır aynı kişilerle yapmayın. Yoksa yine hezimet kapınızı çalar halkın içine girin resim çektirip selfie yapmaktan vazgeçin. Projelerinizle halkın gönlüne girin yoksa yarın çok geç olabilir. İleriki köşe yazılarımda da ilçeleri yazacağım.
Belediyenin 200 milyon borcu var deniyor bakıyorum adayların birkaçı hariç bu borcun üstesinden gelecek ne proje var nede meziyet. Beyler 120 bin nüfusu olan bir şehri yönetmeye talipsiniz bir mezrayı değil. Bu işler daire yapıp satmaya benzemez ciddi birikim proje dünya görüşü ufuk ister.
Birde bazı arkadaşlar şayet aday olamazlarsa o akşam bir dahaki seçime kadar daha Giresun’a gelmezler. Giresunlunun ne teline çıkarlar ne de bir dertlerini hallederler inşallah cumhur başkanımız iyi bir aday atarda Giresun’umuzun çehresi değişir. Yoksa yine bir ithal aday halkta karşılığı olmayan biri atanırsa seçime girmeye gerek yok. Kerim başkan seçimi alır gider ona göre herkes aklını başına alsın yukarda dediğim adaylardan biri atansın Giresun’un makuz talihi değişsin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?