‘Giresun’da yasadışı çalışan özel öğretim kursları var!’

‘Giresun’da yasadışı çalışan özel öğretim kursları var!’

ÖZEL HABER:SEDAT KARAKAYA

İngiliz Kültür Koleji Özel Öğretim Hizmetleri Ltd.Şti.Kurucusu Yardımcı Doç.Dr.Celalettin Semih Kunak şok iddiada bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın KHK ile düzenlenmiş şekilde özel öğretim kurslarının ders verme sayıları sınırlandırılmış ve bir derse indirilmişti. İlimizde de özellikle Türkiye genelinde olduğu gibi bu bir dersi, matematik olarak tercih etmiş olmasına rağmen yasadışı yürüten Özel Öğretim Kursları’nın olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü!

İngiliz Kültür Koleji Özel Öğretim Hizmetleri Ltd.Şti.Kurucusu Yardımcı Doç.Dr.Celalettin Semih Kunak,matematik dersi dışında diğer hiçbir dersi verme hakları olmayan bu kursların mercek altına alınmasını isteyerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kunak:  “ÖSYM üniversite hazırlık sınavına 8 ayrı birim grubunda soru soruyor.Nedir bunlar; Türk Dili Edebiyatı,tarih,coğrafya,felsefe grubu,fizik,kimya,biyoloji ve matematik.Fakat bu matematik değil,diğer bütün olmaması gereken 7 dersle bitti 8 bilim grubunun tamamında bu eğitimler veriliyor.Bunlar da yasal değil.Ve kaçak olarak bu faaliyetler devam ediyor.Bu konu Milli Eğitim Bakanlığı’mıza da intikal ettirdik. Yine bu konuyu Özel Eğitimler Genel Müdürlüğü’ne bizzat ilettik.Bununla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ilimizde bir çalışma başlattı.

Ama biz özellikle İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müzden,Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müzden bu konuya ilişkin istirham ediyoruz.Bu yasadışı durumun üzerine gitsinler,birincisi bu.İkincisi bununla da sınırlı değil,şu anda yabancı dil kursları kaçak TYT kursu veriyor.TYT,eski adıyla YGS birinci aşamanın kursunu kaçak olarak veriyor.Bunu duyuyoruz ve bununla ilgili olarak da Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün vaziyet etmesini,gerekli tedbirleri almalarını önemle rica ediyoruz”diye konuştu.

‘ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARININ TAMAMI BU DÜZENBAZLIĞIN İÇİNDE!’

Yardımcı Doç.Dr.Celalettin Semih Kunak, şok iddiasında ayrıca Giresun ve Bulancak ilçesinde kurulu bulunan  bütün öğretim kurslarının  bu düzenbazlığın içerisinde yer aldığını da belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Bu usülsüzlüğü  yapmayan hiçbir özel öğretim kursu yok. Yalnız bunun toplam rakamı da yaklaşık Giresun merkezinde 2 bine yakın öğrenci olarak saptanabilir. Tabi kaçak olduğu için bunun net bir rakamını söylememiz mümkün değil.Ve yaklaşık olarak da eski parayla 10 Trilyona yakın para yanlış yerlere kanalize olmuş durumda. Yani Cumhurbaşkanımızın, ‘Olmasın,dershanecilik yeniden canlanmasın’dediği halde Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün bu konuya hassasiyet göstermesini istirham ediyoruz.Bu konuda Milli Eğitim ve Valiliğin el koymasını özellikle ve özellikle rica ediyoruz.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu güne kadar yapmış olduğu denetimlerde yanlış bir uygulamaya rastlanılmadığını belirttiler.Bu gerçek değil burada bir problem var.Kedi burada ise ciğer nerede,ciğer burada ise kedi nerede?Bu kadar öğrenci bu kadar öğretmen ne yapıyorlar bu dershanelerde?Yeni adıyla özel öğretim kurslarında. Bu kurslar yasal olmayan bir şekilde ders vermeye devam ediyor.Vatandaşımızın şunu bilmesi lazım; özel öğretim kurslarının hiç birinde matematik dersinin dışında eğitim alması yasal olarak mümkün değil!Ama vatandaşımız kandırılıyor,biz izin aldık,yok efendim Haziran ayına kadar müsaademiz var gibi telkinlerde bulunuluyor.Biz her katı ayrı bir ders olarak gösteriyoruz gibi gerçek dışı söylemlerle kandırıyorlar.Asla itibar etmesinler.Bir binada yalnız bir kurs olabilir,bir kursun da yalnızca bir ders verme hakkı  vardır.Bir bilim grubu olabilir,bunu velimiz bilsin,kandırılmasın,yanıltılmasın,aldatılmasın.Ve kaçak kurslarda çocukları perişan olmasın.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?