Ahmed ÇITLAKOĞLU
Ahmed ÇITLAKOĞLU
ahmedcitlakoglu@giresungundem.com
Giresun’da Yatırımların Engellenmesi Giresun’un Kaderi Midir?..
  • 0
  • 140
  • 14 Ocak 2021 Perşembe
  • +
  • -

✅ SEKA’yı kapat…
✅ Bir tarihlerde fındıkta dünya markası FİSKOBİRLİK’i marketçiliğe mahkûm et…

✅ Büyük umutlarla inşaatına başlanılan EĞRİBEL TÜNELİ’ni meçhule terk et…

‼️ Takriben 60 yıldır küllenmiş halden iken son iki yıldan buyana yapılan yatırımlarla Uluslararası liman statüsünü kavuşmuş ve istikbal için büyük ümitler vaat eden Giresun Limanında kapatılma dedikodularına zemin hazırla!..
*
💥 Bunları görünce, insanın “İyi ki Giresun-Ordu Havalimanı Ordu sınırları içinde yapılmış…” diyesi geliyor!.. Öyle ya, şayet hava limanı Giresun sınırlarında inşa edilmiş olsaydı, demek ki onun da hizmete girmesi mümkün olmayacakmış!..
*
✍ EĞRİBEL Tüneli ki:
✅ – Rize’de ulaşıma açılan toplam 14,3 km. uzunluğa sahip Ovit Tüneli ile Trabzon’da yapımı sürdürülen toplam 14,5 km. uzunluğundaki Zigana Tüneli’nden sonra toplam 11,9 km. uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun 3’üncü çift tüplü tüneli;
✅ – 25 Nisan 2015’de temeli atılırken tünelin 3 yıl içinde açılacağı söyleniyordu…
✅ – 14 Nisan 2018 tarihli (AA) mahreçli bir haberde (dönemin) Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın bir açıklamasına yer veriyordu: “Sol tüp tünelde ışığı görmeye 50 metre kaldı… Tünel inşaatının yaklaşık 2,5 ay gibi sürede tamamlanması planlanıyor.”
*
‼️ Oysa Rize OVİT Tüneli, 13 May 2012’de temeli atılmış ve 6 yılda (14,3 km. uzunluğunda) tamamlanarak (12.06.2018’de) tamamen hizmete açılmışken;

✅ 17 Mart 2017’de temeli atılan ve 14,5 km. uzunluğundaki Zigana Tünelinde sona gelinmişken;

⁉️ Ovit ve Ziganaya göre daha kısa olan Eğribel tünelinin 6 yıldan buyana hâhâ hizmete açılamaması nasıl izah edilecektir?
*
✅ – Ovit ve Zigana Tünellerine gösterilen hassasiyet Eğribel Tüneline neden gösterilmez?..
✅ – Ovit ve Zigana Tünellerine gösterilen hassasiyettin altında acaba Rize ve Trabzon siyasetçilerinin farkı mı yatmaktadır?..
✅ – Eğribel Tünelinin gecikmesinde acaba Giresun siyasetçilerinin zâfiyeti mi bulunuyor?..
✅ – Yoksa, Eğribel Tünelinin geciktirilmesinde de mi rant kavgası var?
*
💥 Merak ediyoruz:
⁉️ – Acaba Sn. Cumhurbaşkanı Erdoğan, komşu illere göre üvey evlat muamelesi gören Giresun’un bu durumundan haberdar mıdır?..
⁉️ – Ya da Sn. Cumhurbaşkanına bu durumu rapor eden hiçbir siyasetçi ve bürokrat bugüne kadar olmamış mıdır?..
⁉️ – Yoksa Sn. Cumhurbaşkanı Giresun ve Giresunluların bu durumundan haberdar olduktan sonra Giresun’un kaderine etkili olan siyasetçi ve bürokratlardan hesap sormayacağı mı zannedilir?..
*
✍ Bizler öyle inanıyoruz ki, Sn. Cumhurbaşkanı Erdoğan, değil Giresun, hiçbir vilayetin üvey evlat muamelesi görmesine asla müsaade etmez!..
✅ Yine öyle inanıyoruz ki, Sn. Cumhurbaşkanı, değil Giresun, herhangi bir vilayette vatandaşların böyle mağduriyetine sebebiyet veren bürokrat ve siyasetçileri de asla yakınında bulundurmaz!
*
✍ “Aslında insanlar seni hayal kırıklığına uğratmıyor. Sadece sen, yanlış insanlar üzerinde hayal kuruyorsun.” (Montaigne)

Vesselam…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM