GİRESUN’DAN BİR KADİR MADEN GEÇTİ..

GİRESUN’DAN BİR KADİR MADEN GEÇTİ..

Öyle bir insan düşünün ki, hayatı boyunca mazlumun, mağdurun yanında olmuş, imkansızlıkları tırnaklarıyla kazıyarak aşmış, Giresun’da isim yapmış; herkes tarafından sevilen bir insan haline gelmiş. Mesleki kişiliğinin yanı sıra siyasi kişiliği ve spora olan ilgi ve bağlılığı ile Giresun onu daha iyi tanıdı. Doğduğu köyün futbol takımını kurarak verdiği büyük mücadele sonucu şampiyon oldu. Yaptığı güzel işlerin gazete haberlerini saklar, haklı bir gururla bana gösterirdi. Hayatı boyunca üreten, çabalayan bir insandı. Ben kendisi ile üniversite yıllarımda tanıştım. Yaz döneminde yanında staj yapmıştım. Mezun olduktan sonra ise yasal stajımı yine yanında yaptım. Staj dönemim boyunca beni çok zorladığı zamanlar oldu. Bazen çalışmalarımı takdir ediyor bazen de bana çok kızıyordu.  O zamanlar anlamıyordum, hatta bazen içten içe kızıyordum ona; meğer tüm çabası beni hayata hazırlamak için, mesleğe güçlü bir şekilde adım atabilmem içinmiş.

Öyle bir insan düşünün ki, stajyerinin ofis açma sürecinde maddi manevi anlamda onu desteklesin, rekabet çok üzülmesin, geri adım atmasın diye ona ofis aramak için günlerce gezsin; hatta mal sahipleriyle bile konuşsun “mesleğe yeni adım atacak, kirada zorlamayın yardımcı olun” desin. Stajyeri yalnızlık çekmesin diye ofisini kendi ofisine yakın tutmasını istesin; “Ofisime her gün geliyorsun, bizi unutmuyorsun, bu ofisin kapısı her zaman sana açık” diyerek stajyerine güven versin.  Ofisimi ben onun sayesinde açtım; onun sayesinde dimdik durdum, kimseye boyun eğmedim, eğmem de. Beni o yetiştirdi, hayatı bana o öğretti. Kendisinden sık sık duyduğum bir söz vardı “Yaptığın her işi para için yapma, bazı insanların durumu olmaz, söyleyemez, sen anlarsın; kiminin parası kiminin duası, unutma” Gerçekten işine bu kadar âşık olan, mazlumu bu kadar koruyan kollayan kaç insan var? Sert mizacının altındaki gerçek kişiliğinden kaç insan haberdardır bilmiyorum ama bu dünyada işlediği sevaplarla, yaptığı iyiliklerle gittiği yerde rahat uyuyacağını biliyor ve temenni ediyorum.

Meslek hayatımda örnek aldığım tek insan, bana çok şey öğrettin. Beni çok korudun, bana çok emek verdin. Hakkını ödeyemem. Bazen bende kendi gençliğini gördüğünü bile söyledin. Başarılarımla seni gururlandırmaya devam edeceğim. İyi ki hayatımdan bir Kadir MADEN geçti. Seni hiçbir zaman unutmayacağım. Huzur içinde uyu.

Gündem Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sayın Mustafa Cici abim ile bizi Kadir bey tanıştırmıştı. Mustafa abinin de emeği çok büyük ve çok değerlidir. Gazetesinde yazmama müsaade ettiği ve gönlümdeki yeri her zaman ayrı olacak olan Kadir beye, bir zamanlar haberler yapmamı sağladığı gazetede, bu şekilde veda etmeme vesile olduğu için kendisine teşekkürü borç bilirim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?