GİRESUN’DAN RİZE’YE ESEN GİRİŞİMCİLER

GİRESUN’DAN RİZE’YE ESEN GİRİŞİMCİLER

Öncelikle Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lise’mizde sizler gelmeden önce sıkıcı bir gündü. Siz geldikten sonra Giresun Üniversitesi’nden okulumuza misafir olarak gelenler oldu diye duyumlar duyduğumda kulağıma iyi geldi.

Aslında kafamda basit bir konferans diye düşünmüştüm fakat vermiş olduğunuz konferansla bu düşüncem yıkıldı. Bu konferans benim kendimi öne çıkarmama ve benim gibi ileriye yönelik insanların azınlıktan büyük kitleler doğuracağına inandım.

Konferansınızın başlaması ve oluşturduğunuz ortam gerçekten ilgi çekiciydi. Değişik bir başlangıçla benim neler olacağına dair merakımı kazandınız. Başlarda pek anlayamadım ama dikkatimi çeken nüfus ölçme programıydı. Bunu orda ki birçok insan gibi bende daha önce hiç görmemiştim. Gerçekten çok müthiş ve başarılı bir çalışmaydı. Hepiniz sıcakkanlılığınızla ilgiyi hemen üzerinize çektiniz. İki yönlü düşünür oldum. Bir yandan saçmaladığınızı düşünüyor ve diğer yandan birkaç üniversite öğrencisinin dünya çapında sunumlar yapılmasının gerçeklik payını düşünüyordum. Mantıksız gelse de sizleri dinledikçe düşüncelerim değişti. Sizler azdınız fakat elinizdeki yetenekler ve özgüveniniz büyük kitleler oluşturacaktı.

Şahsen aranızda bulunmak ve katkı sağlamak isterim. Çünkü bu sonu olmayan sürekli değişik kafa yapıları buldukça, araştırdıkça meydana çıkabilir. İlkten sizleri ne kadar saçma bulsam da sonradan bu düşüncelerim sizlere hayran kalmakla yerini değiştirdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?