Giresunlu öğrenciler tabletlerine kavuştu

Giresunlu öğrenciler tabletlerine kavuştu

TEGV, Eski Arçelikliler Derneği ve Arçelik’in
uzaktan eğitime desteği sürüyor

Yeni Dünya Kampanyası’nda

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile Eski Arçelikliler Derneği’nin (EAD) uzaktan eğitime erişimi kısıtlı öğrenciler için başlattığı kampanyaya destekler büyüyor. Yeni Dünya Kampanyası kapsamında Giresun, Espiye Hasan Ali Yücel İlkokulu ve Ortaokulu’nda 262 çocuk tabletlerine kavuştu.

Çocukların nitelikli eğitimle buluşması için çalışan ve 25 yıldır 3 milyona yakın çocuğun hayatına dokunan TEGV’in, Eski Arçelikliler Derneği (EAD) ve Arçelik iş birliğiyle yürüttüğü ‘Yeni Dünya’ kampanyası kapsamında 262 tablet, Giresun Espiye Hasan Ali Yücel İlkokulu ve Ortaokulu’nda  dağıtıldı.

Giresun Espiye Kaymakamı Taner TENGİR, Espiye Belediye Başkanı Mustafa KARADERE ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer KARAKAYALI ‘nın katılımıyla yapılan dağıtımda tabletlerini kavuşan çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Öğrenciler, kendilerine dağıtılan bu tabletlerle hem Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği derslere hem de Fen, Matematik, İngilizce, Bilişim, Okuma, Sosyal-Duygusal Öğrenme Etkinliklerinin bulunduğu TEGV uzaktan eğitim platformuna ulaşabilecekler.

Kampanyaya desteklerin büyümesinin yarattığı memnuniyetle ilgili TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı: “Çocuklarımıza fırsat eşitliği sunmaya çalışıyoruz. Ülke olarak pandemi döneminde en az sağlık kadar önemli bir eğitim sorunu da yaşıyoruz. Çocuklarımız hem okullarından hem öğretmenlerinden ayrı kalırken, çeşitli altyapı sorunları nedeniyle uzaktan eğitimden de eşit fırsatlarla yararlanamıyor. Özellikle köy okullarındaki teknolojik eksiklikler, eğitimin sağlıklı yapılmasına engel oluyor. Bu proje sayesinde tüm öğrencilerimizin teknolojiyle buluşacağı, çok daha verimli bir eğitim ortamı yaratmayı hedefliyoruz. Çocuklarımıza fırsat eşitliği sunmaya çalıştığımız kampanyanın, tüm duyarlı insanların ve eğitim dostlarımızın desteğiyle daha da büyüyeceğine inanıyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?