GİRESUNSPOR ADANA’DA DA PUAN KAYBETTİ

GİRESUNSPOR ADANA’DA DA PUAN KAYBETTİ

Taraflı tarafsız Giresunspor’u analiz eden Giresunspor taraftarı Giresunspor’un ilk 6 haftadaki takımını arıyor. Nedeni ise ilk 6 hafta kalesinde sadece 3 gol görmüştü. Şimdi ise o müdafaanın yüzde seksenini değiştirip işte bu hale geldik.Hem de ikinci devre kaleci Ahmet Şahin’i transfer ederek kaleyi de sağlama almıştık.

Stoperde Aykut liberoda Çağlar çok zeki olmalarına rağmen ilk hamlelerde çok ağır kalıyorlar.Sağ bekte kaptan Caner geldi geleli hem defansif hem de ofansif yanı Giresunspor’dan gönderilen sağ bek Berkan kadar etkili olamadı.Bu zamana kadar Giresunspor ekstra bir özelliğini göremedi.Sol bekte Hüsamettin oynadığı bütün maçlarda görevini layıkıyla yapanlardandı.

İşte şimdi ikinci devrenin ilk iki maçında Giresunspor müdafaasının bu anlayışla,bu sistemle ilk önce kendi sahasında Boluspor’a mağlup olduk,ikinci maçta da Adana deplasmanında maalesef galibiyetten beraberliği zor kurtadı.

Eleştiri yaparken Giresunspor’un neden bu duruma düştüğünü bu analizler ile gerçekleri ortaya koyduk.İlk yedi hafta iyi giden Giresunspor müdafaasını değiştirip de kim ne faydasını gördü? Şimdi bu sorunun cevabını teknik direktörümüz Metin Diyadin çıkıp Giresunspor taraftarına açıklamalıdır.Giresunspor taraftarını kahreden ve şampiyonluk ümidini kıran bu hamleler gerçekten Giresunspor taraftarını çok derinden üzmüştür.

En yakın örneğini Adana’da yediğimiz beraberlik golüyle bir kez daha gördük.Bugün Giresunspor’un orta sahasında Panos ve Dodo olmasın Giresunspor bu kadar da başarılı olamazdı. Oynadıkları bütün maçlarda en yüksek efor sarferderek büyük mücadele verdiler .Bu da yetmezmiş gibi Fatih Atik ve Corgisco’nun yükünü çektiler.

Takım içerisinde Giresunsporumuz’u daha ileriye taşıyacak hiç mi futbolcu yok? Şimdi taraftarlar Giresunspor’un oyun anlamında bu denli geriye gidişinin nedenlerini çok merak ediyor.Sadece santrafor sorunu mu var? Bir Dale bir Mehmet Akyüz’ün gidişinden midir?

Süper Lig takımlarının kalamayacağı yerde kamp yapıyorsun.İkinci devre başlarken Giresunspor’un bu kadar yorulması niye? Türkiye Kupasında Başakşehir ikinci maçında oynanan futbolu niye kendi sahamızdaki Boluspor, deplasmandaki Adanaspor maçlarına yansıtamadık.Sebebi nedir?

Ekonomik olarak hiçbir sorununuz olmadığı halde Giresun halkının şampiyonluk azmini neden,niçin kırıyorsunuz? Bunun sebebini ilk önce teknik kadro vermelidir.Devre arası yapılan transferlerden kaleci hariç Giresunspor’a katkı sağlayacak hazır futbolcu alabildik mi?Bu etkenlerde Giresunspor’un son iki maçta bu hale getirdi.

Adana’da berabere kalarak ilk ikiden 6 puan uzaklaştık.Fikstür olarak asıl rakiplerimiz ile deplasmanlarda oynayacağız.Eğer Giresunspor’u şampiyon yapmaya inanıyorsanız bu gerçekleri göz önüne almalısınız.

Bu sezon da bu kadar fırsatları yakalamışken Giresunspor futbolcu ve teknik kadro bütünlüğünü yani aile kavramını yakalayamadık.Eğer aile ortamını yakalayabilseydik sezon önceki kadromuzla bile şimdi biz aynı puan farklarıyla liderdik.

Bu şartlarda bile kendi sahamızdaki Boluspor ve deplasmandaki Adanaspor maçlarında kötü futbol oynamadık.Her iki maçta da en az 3 4 net gol pozisyonu yakalayıp değerlendiremedik.Tabii ki en büyük sorun bir santraforun,bir on numaranın olmayışı Giresunspor’u bu duruma getirdi..İşte Giresunspor’da görülen gerçekler.Henüz daha işin başındayız.Giresunspor doğru tercih yapar,birlik ve beraberlik içinde yeni gelen santraforun inşaallah hazır gelmesi bir nebze olsun Giresunspor’u yarışta tutmasını diliyoruz.

Artık çok üzülen Giresunspor taraftarlarını bundan sonra sizler sevindirirsiniz…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?