GİRESUNSPOR, ANTEP DEPLASMANINDA YİNE TEKLEDİ

GİRESUNSPOR, ANTEP DEPLASMANINDA YİNE TEKLEDİ

Giresunspor’un gayesi yenilmemekse onu başardı ama gerçeği söylemekse böyle futbolla şampiyon olunmaz. Giresunspor maça sağ bekde Berkan Riberoda Çağlarla başladı. İlk üç haftada yedi puan alarak şampiyon adayı gibi futbol oynuyordu bu maçlarda çok çok farklı gol pozisyonları yakalıyordu ama ne olduysa son üç haftadır iyi giden takım kurgusunda Metin Hoca ille de Fatih Atik de ısrar etmeye başlayınca bu ligin en iyi orta sahası Dodo ve Dimitrıdıs oyun anlayışları bile değişti, ikisi de bocalamaya başladı.

Çünkü Fatih topu ileriye taşıyacak gücü ve kuvveti yerinde değil Dodo ve Dimitradisin önünde rakip orta saha gibi set oluştu. Fatih’in futbol bilgisine kabiliyetine kimsenin söz söylemeye hakkı yok. Çok iyi futbolcu olabilir. Ama Giresunspor’u orta sahada ileriye taşıyamıyor.

‘İnsanda karaciğer kanı kalbe iyi pompalamıyorsa o kalp nasıl çalışır’ deyimi insanın aklına geliyor. Tamam üç haftadır oynatıyorsun o zaman niye ikinci devre sahadan alıyorsun demek ki yürüyerek futbol oynama devri bitti hele de Giresunspor gibi şampiyonluğu oynayan bir takımda böyle futbol oynayacaksa bu futbolcuda böyle diretileceksen bir teknik direktör ayağına kurşun sıkıyor demektir.

Üç haftada ikisi kendi sahanda biri Antep’te altı puan kaybediyorsa bir Hoca neyi kanıtlamaya çalışıyor.

İkinci devre Fatih oyundan çıkınca Giresunspor’a oyuna ortak oldu. Orta sahaya  hakim olmaya başladı.kontra toplarla gol pozisyonları  yakaladık.ilk devrenin mağlup duruma düşmemize rağmen ikinci devrenin ilk dakikalarından Çağların nefis frikik golüyle beraberliği  yakaladık.Verilmeyen penaltımızda  cabası yalnız Gaziantep takımı her yönüyle sahada Giresunspor’dan Üstündüler yakaladıkları pozisyonları gol yapamayınca sahadan berabere ayrılmak zorunda kaldı.

Seyircisiz bir futbol takımı bu kadar etkili futbol oynuyorsa Giresunspor deplasmanında eğer böyle top oynamaya devam ederse seyircili bir takıma böyle yakalanırsa farklı da yenilebilir. Bir daha böyle duran toplardan gol atmak her zaman nasip olmaz. Orta saha koşmayınca topu forvete çabuk taşıyamıyoruz. Eğer bu yaraya çözüm bulunmazsa Giresunspor şampiyonluk yarışında böyle tek puanlarla bir yere varamaz. Müdafaada Onur Demir oynamadı da Giresunspor müdafaası çok mu iyiydi. Türkiye’de ilk hamleyi en çabuk yapan Onur Demir bu takımda en son kesilecek adam bugün Çağlar çok iyi oynadı birebir de rakibini yakalamada ilk hamlede çok ağır kalır.

Ne oldu da bu Giresunspor çok iyi giderken bu hale düştü. Eğer bilen bili varsa çıksın basın açıklaması yapsın. ‘Yok, bu böyle iyi gidiyor en azında yenilmiyoruz berabere kalıyor’ dersek Giresunspor’a eyvallah! Son yılların en etkili en kaliteli futbolcuları bir araya gelmişken bu sene şampiyonluğu yakalayamazsak birileri suçlu olmadan Sayın Başkanımız futbolun içinden geldiği için hemen işin başındayken müdahale etmesi geldi de geçiyor.

Giresunsporda forvet golü atamıyor diyenlere orta sahanın forvete ne kadar faydası var bir ona baksınlar. Herkes aklını başına alsın. Bu ister futbolcu olabilir,ister Teknik Direktör daha işin başındayız,Benim tanıdığım bildiğim Başkan Mustafa Bozbağ ikinci devre bırakın teknik direktörü  16 futbolcuyu bile değiştirebilir…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?