GİRESUNSPOR,  BALIKESİR’DE DE  ERİMEYE  DEVAM  ETTİ

GİRESUNSPOR,  BALIKESİR’DE DE  ERİMEYE  DEVAM  ETTİ

Daha geçen Perşembe günü Türkiye Kupasında Süper lig ekiplerinin başarılı takımı Alanyasporu Giresunda  güya  Metin Hocanın yedek dediği takımla dört iki yenerek ulusal basında Giresunspor’un başarısından methiyelerle  bahsediliyordu.

Pazar günü Balıkesir deplasmanında Metin Diyadin Hoca,  as kadroyla sahaya çıktı.

Türkiye Kupası maçındaki kadrodan sadece üç dört futbolcu vardı. Şimdi taraflı tarafsız spora bilgi sahipleri bu kadar mı iki maçta Giresunsporun oynadığı futbol değişikliğinin nedenini anlayamıyor.

Metin Hocanın yedek kadrosu harika futbol oynuyor. As kadrosu Balıkesir’de hayal kırıklığı yaratıyordu. Balıkesir maçında kaleci Anıl, Stober de Aykut Demir maçın en iyisiyse daha maçın ne yorumunu yazayım.Metin Hocanın as takımı bu ise Metin Hoca herşeyi herkesten daha iyi biliyor.

Kupa maçında 20 yaşındaki Giresunspor genç takımının futbolcusu Oğuzhan Öztürk, 60 metre depar atıp, Alanya maçında topu takip ederek; Giresunspor’un ilk golünü atıyorsa ve sahada basmadık yer bırakmıyorsa, ölümüne mücadele ediyorsa, bu yeteneğin yerine 34 yaşındaki Fatih Atik oynuyorsa,  ben Balıkesirspor maçının ne analizini yapayım.

Ben pes ettim artık. Bütün taraflı tarafsız Giresunspor taraftarı gibi senin yolun açık olsun hocam.

1967’de kurulan Giresunspor  futbol  takımının en iyi ikinci takımının kurup sana teslim ettiler.Sen hala Fatih Atik’i oynatacam diye takımın bütün arkadaşlık duygularını paramparça ettin.

Giresunspor’un futbolcu arasındaki adaletli forma dağıtmayıp takım ruhunu darmadağın etti.İşte bu nedenle Giresunspor geriye gidiyor.

Kendi deyiminle hala bu takımda bir ortasaha bir santraforun noksanlığından bahsediyorsun.  İlk beş haftada bir beraberlik dört galibiyet alan takımın makina ayarlarını bozup neyi ayarlamaya çalıştın bu kadar iyi giden bir takımı neye istinaden bozdun. Bu takımın müdafasında beş maçta sorun yoktu da müdafanın yüzde altmışını değiştirdin.

Bu takımın ortasahasında oynayan Dodo, Panos ve Recep ilk beş hafta oynadılarda Giresunspor mağlup mu hocam iddia ediyorum bu ligin ortasaha üçlüsü başka hangi takımda var?. Haklı insan isyan eder. Receb’in yaptıkları tamamen saygısızlıktır.

Futbol  ahlakı olamayabilir.Ama Fatih Atik’ten daha üstün fizik gücü  ve mücadele anlayışı var.Tabiki bu futbolcu oynamadığı için asi olur.Ben pes ettim. Artık senin bu kadar bir futbolcuya bel bağlamanın anlayamadım.Altı haftadır bu şansı genç Oğuzhan’a tanısan Giresunspor hem bir yıldız kazanır.Hemde şu anda lider olurdu.

Sol berkte sesi sedası çıkmayan adam gibi var gücünü ortaya koyan ve her maçta en az onbeş kere sol açıktan bindiren ağzı var dili yok olan Hüsamettin’i kestin. İki haftadır oynayan Canberk kardeşimin Hüsamettin’den ne altıları var ben pes ettim hocam senin yolun açık olsun.

Beni en çok derinden üzen maddi ve manevi desteğini bizlerden esirgemeyen sayın bakanım Giresun Milletvekilimiz NURETTİN CANİKLİ’nin emeklerine birde ailesinden daha çok Giresunspor’dan uğraşan sağlığını hiçe sayıp süper bir kadro kurup sana teslim eden Başkanımız MUSTAFA BOZBAĞ emeklerine ve Türkiye’nin en saygın Giresunsporun taraftarlarının desteğine yanıyorum.

Ben pes ettim hocam senin yolun açık olsun.Sen bu zihniyetle Giresunspor’a göz göre zarar veriyorsun. Perşembe günü Türkiye Kupası’nda Alanyaspor karşısında oynayan yedek takım senin ne kadar haksızlık yaptığını tüm Türkiye gördü. Ben pes ettim hocam. Sen istediğini oynatmakla direnmeye devam et. İşte 9 puan geriden gelen Ankaragücü 6 puan bizi geçtiyse taktiri Giresunspor taraftarına bırakıyorum. Ben pes ettim hocam.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?