GİRESUNSPOR KARABÜK’DE DE YOK

GİRESUNSPOR KARABÜK’DE DE YOK

Bir futbol takımı birden bu kadar geriye gider. Bu düşüşün bir sebebi olması lazım galiba.Bu sebebi ve bu kötü gidişi Giresunspor Teknik Direktör Erkan SÖZERİ’yi durduracaktır sanırım.

İlk devrenin son üç maçından beri kötü gidiş devam ediyor.

İkinci devre geldi diye çok seviniyorduk. Belki bu düşüşü sonlayabilirdik. Fakat ikinci devrenin ilk maçı Karabükspor’da da yok. Yine aynı hatalar devam ediyor.Daha da çok geriye gidiyor.Hem futbol adına hem mücadele adına umutta vermiyor taraflı tarafsız spor kamuoyuna.

Futbolda dün yoktur bugün vardır. Nasıl başarı teknik direktör Erkan SÖZERİ’ye başarı getiriyorsa  başarısızlıkta Erkan SÖZERİ sorumlu olması lazım.

Ben neden bu hale geldik diyenlere sebebinin Türkiye kupasındaki vurdumduymazlık anlayışına bağlıyorum. Buradaki en büyük suçunda teknik direktör Erkan SÖZERİ de buluyorum. Neden niçin derseniz.Türkiye kupasındaki her maça ayrı kadroyla çıktı.Bu vurdum duymazlık futbolcuların maç konsantrelerini bozdu. Antalya maçında başka Tuzla maçında başka Fener maçında başka değişik futbolcularla oynarsan futbolcularda işin ciddiyetini aynı laubalilikle devam eder.

Madem Türkiye kupasında gruplara çıktık. Üç dört tane değişiklik yapılsaydı da aynı futbolcular oynasaydı bence Giresunspor takımı kendine gelirdi. Yani futbol oynanınca futbolcular daha çok kendini geliştirir. Fenerbahçe takımı tam kadroyla çıktıda neyi kaybetti. Hem futbolcularını kazandı.

Oynamayan futbolcu öz güvenini de kaybeder maç ciddiyetini de. İşte Karabükspor maçında oynan futbol ortada.

Kötü futbolun ikinci nedenine gelince kısa yapılan Antalya kampı bir İstanbul bir Giresun tekrar İstanbul bu maç trafiği kampın anlamını yoksaydı. Belki çok çalışıldı futbolculara yüklenildi onun için Giresunspor Karabük’te ilk defa yürüyerek futbol oynadı.

Pazar günü Karabük’de Giresunspor rakibinden önce iki tane net gol pozisyonuna girdi.Sen atamazsan böyle maçlarda rakip bir gol pozisyonunda galibiyeti aldı gitti.

Giresunspor orta saha kurgusu hiç yok.Fevzi on metre karede top oynuyor.İleriye topu taşıyamayan orta saha zaten yenilmeye mahkum.Forvette Vedat Muriç ne yaptığını da kendide bilmiyor.Bir transfer dedikodusu çıktı çıkalı yürüyecek dermanı kalmadı.Devamlı da geriye gidiyor.Ayağı yere basmadan kendini özgüvenini kaybederse Giresunspor’u çok arar.Bu kötü Karabük maçı son maç olsun.Kendine gelsin eski gücünü konuştursun ki ondan herkes bahsetsin.

Futbolda orta saha ve forvet üçlüsü kopuk oynarsa hiçbir takım maç kazanamaz. Giresunspor eski gücüne kavuşması için yeni transferlerin uyumuyla haftaya Elazığspor maçında hatasını telafi ettirecektir. Sanırım Erkan SÖZERİ bu zor dönemi altından kalkacaktır futbolcularıyla beraber.

Çok çalışmayla inanarak hep beraber bu düşüşe son verip yükselişe geçmenin zamanı da gelmiştir.

Giresunspor yeterki kendine güvensin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?