GİRESUNSPOR KENDİ ETTİ KENDİ KAYBETTİ

GİRESUNSPOR KENDİ ETTİ KENDİ KAYBETTİ

Bıraktık şampiyonluğu playy offa bile kalamadık maalesef.

Bu iş Alanya maçına neden kaldı.Yazmaya gerek yok.Futbolun içinde olan herkes biliyor neden bu hale kaldığımızı.Haydi kaldı Alanyaspor maçına.Alanyaspor kim ki Giresunspor’dan iyi yanımı vardı sanki.Her yönüyle Giresunspor Alanyaspor’dan daha kaliteli futbol takımıydı.Ama gelin görün ki Teknikdirektör Erkan Sözeri gözünde çok büyüttü Alanyaspor’u.

Bütün futbolcuları bu maçı analiz edeceğine bütün futbolcuları strese soktu.İlk devre kaçan yüzde yüz üç net gol pozisyonu işte bu stresin futbolcuların üzerinde çok etkili oldu.

Ama Giresunspor öyle bir futbol oynadı ki Alanyaspor’u kendi sahasına mahkum etti. Bir sağdan bir soldan gelen ataklarla Alanyaspor neye uğradığını şaşırdı.Taraftar herkesten çok inanmış Alanyaspor’u gözünde hiç büyütmemişti.Taraftarın inancının yarısı Erkan Sözeri’de olsaydı Giresunspor oynadığı muhteşem futbolla Alanya’yı çok farklıda yenedebilirdi.İlk devre tamamıyla Giresunspor’un üstünlüğüyle bitti.

İlk devre yılların tecrübesi Valdison iki tane yüzde yüz Fevzi ve Vedat Muriç’in kaçırdıklarını saymıyorum.

Rakip takım Giresunspor’un baskısının karşında kendi kalesine bile gol atacaktı. Olmayınca olmuyor işte.Ne diyelim.

İkinci devre Giresunspor Alanyaspor’u sahasına hapsetmeye devam ediyordu. Hapsetti de. Kaleye bir şut dahi atamayan Alanyaspor takımı bir kontra topla ceza sahamızın dışından ikiye bir versiyonuyla kalemizde golü gördük. Giresunspor için her şey bitmemişti. Giresunspor tekrar üstünlüğü ele aldı.

Allah var Erkan Sözeri’nin Berk İsmail Tugay Kaçar hamleleri Erkan Hoca’nın bu maçtaki en verimli hamlesiydi.Ama yediğimiz golden sonra bile rakip takımın en direk vuruşlarında Giresunspor’un on bir kişi ile müdafaa yapması Giresunspor’un en zayıf yanlarıydı.Zaten iki sıfırlık Elazığ maçında üç sıfırlık Kayseri Erciyes maçında bu zihniyetle berabere bitirdik.

Herkes iyi teknik direktör olabilir.Ama hiçbir zaman şampiyonluğu çalıştırdığı takıma yaşatamaz.Risk almayan teknikdirektör hiçbir şeyde başarılı olamaz.Hele futbolda asla.Aynı Giresunspor’da olduğu gibi.Neyse biz maça dönelim.Giresunspor Berk İsmail’le beraberlik golünü atıyor.Derken Tugay Giresunspor’un galibiyet golünü atınca Giresunspor artık plaay off hesapları yapmaya başlıyor.Son beş dakika içinde boş kaleye Abdüllazzin sorumsuzca topa vurması Vedat’a çıkarsa her şey bitecek derken tekrar Abwo’yla aynı pozisyonu yine yakalıyoruz.İşte futbolun en acıklı dramatik yanı son bir dakikada Giresunspor’lu futbolcular o kadar kendilerinden eminler ki müdafaadaki bir anlık gaflet beraberlik golünü getiriyor.

Nerdesin Erkan Sözeri. Hani başka zaman on bir kişiyle müdafaa yaparken sen ne iş yapıyorsun.İşte bu krizlerde olamadığın için ve yönetemediğin için bütün Giresunspor’u ve taraftarını gözyaşlarının içinde bıraktın.Sadece Giresun taraftarının içinde değil tüm Türkiye’yi ağlattın.

Hep yazdım.Asla da unutmayacağım bu seneki kaçan şampiyonluğu.Adanaspor’un şampiyonluğunu hala hazmedemiyorum.Gaziantep Belediyespor ve Alanyaspor maçında oynadığımız futbolu neden Denizli’de neden Karşıyaka’da neden Malatya’da oynayamadık.Çünkü o takımları rakip görmediniz nasıl olsa yeneriz dediniz değil mi.
Sezon başı inşallah ligde kalırız diyorduk.Hep böyle inandık.Keşke en azından plaay offa kalırız deseydik bari.Belki şimdi şampiyon olurduk.İnşallah hep böyle finallerde Giresunspor’u konuşalım yazalım.

Nerde hata yaptık.Eleştirilerimizi yeni yazımda bekleyin.Günah ile sevabı ile doğruyu yazalım ki bir daha böyle hatalar yapmayalım dersler çıkaralım.Ama bu seneki fırsatı bir daha yakalayabilirmiyiz kim bilir.Ben hala kendime gelemedim.İçim yanıyor.Haydi şampiyonluğu kaybettik.Playy offdan çıkacağımızı adım gibi biliyordum.Yazacak bir söz dahi bulamıyorum.Kime ne diyeyim…Kime derdimi anlatayım.Tek tesellim şampiyonluk yarışını son iki final maçını görmemem…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?