GİRESUNSPOR SAMSUN’DA TARİHİ FIRSATI BIRAKTI

GİRESUNSPOR SAMSUN’DA TARİHİ FIRSATI BIRAKTI

Giresunspor bu tarihi fırsatı ilk defa kaçırmadı bu sezon bir teknikdirektör bu fırsatı sezonun altıncı haftasında sonra kaçırmaya başladı.Kendi eliyle bakın neden nasıl kaçırdı.İlk altı hafta da bir beraberlik beş galibiyet alan en az gol yiyen takımı geri dörtlüsünün neredeyse tamamını değiştirdi.Çöküş burda başlamıştı zaten.Ondan sonra kör topal yürümeye başladı. Giresunspor takımı.

Oynayan futbolcuların ve oynamayan futbolcuların takım içerisinde bu kadar değiştirilmesi takımın arkadaşlık seviyesini bile etkiledi.Sahada yürüyerek futbol oynayan futbolcu takımda yerini aldı.Bunun için her hafta ilk on bire ve ya ilk on altıya girince oynayıpta oynatılmayan futbolcular teknikdirektöre cephe almaya başladışlar.İşte takımın çöküşü aile yapısı bir birine girdiler.Koşan mücadele eden futbolcular küstürüldü.Bir hafta ilk on bir de oynayan bir hafta sonra yedek kulübesine çekildi.Bu sefer oynamayan futbolcular hocaya asi olmaya başladı.Nedense Fatik Atik formsuz da olsa her zaman forma şansı aldı ve yaratıldı.Adam iyi futbolcu olsaydı Giresunspor’a bir faydası olurdu.Neyine ısrar edildi kimse de hala anlamış değil.Benim bildiğim futbolda koşan mücadele eden bireysel yetenekleri olan futbolcular top oynar.Hiç koşanla koşmayan bir olurmu.Çağın futbolu kuvvete dayalı.Yürüyerek futbol oynanır mı.İşte bu davranışlar Giresunspor’u bu hala getirdi.Kuvvetliyle kuvvetsizi ayırt edemezsen hem kendisine hem de Giresunspor’a zarar verdi.

İşte bu ligin en iyi kadrosunu bu hala getirdin hocam.Bu takım ve bu futbolcular bu ligin en iyi kadrosuydu.Bunu ben söylemiyorum.Boluspor teknikdirektörü Fuat Çapa Ankaragücü teknikdirektörü İsmail Kartal dün de Samsunspor teknikdirektörü Engin İpekoğlu söyledi ve her Giresunspor’u seyreden spor otoriteleri de böyle dedi.

İşte bu takımın bir teknikdirektör çok iyi giden takımı yedinci haftadan sonra bir birbirine taktı.Takımda ne arkadaşlık bıraktı ne de adalet ne saygı ne de sevgi bıraktı.

Bu takım bu saatten sonra bu ligin en zayıf takımı Manisaspor’a yenildi.Son beş haftadır bir gol atan ve içerde dışarda beş haftadır farklı mağlubiyet olan Samsunspor’dan iki gol yersen bu Giresunspor’u nasıl şampiyon yapacaksın.

Samsun’da tarihi maça çıkacaksın yensen ilk ikiyi garantileyeceksin.Lider Ankaragücüyle puan farkın açılmayacak.Sen sanki normal maça çıkarmış misali futbolcuları motive edememişin.Sahada yürüyorsun ne kazanma hırsın ne kazanma azmin buna istinaden galip duruma da geçiyorsun.Bu tarihi fırsatı bile koruyamıyorsan senin neren başarılı.Bu kadroyu Giresunspor’un eski teknikdirektörü Hüsnü Kaçmaz’a versek bu Giresunspor belki yedi puan önde bitirirdi devreyi.

O Samsunspor’lu futbolcular maaşını bile alamazken ey gidi Giresunsporlu futbolcular yediğiniz yanınızda yemediğiniz arkanızda paranız saatinde zamanında cebinizde süper ligde bile olmayan prim sistemi Allah’ınızdan korkun.O muhteşem taraftarın size duyduğu saygıdan ve destekten utanın.Sahada çıkıp hocamı futbol oynuyor.Adamlar sizi yürüyerek yendi.Hiç mi utanmadınız.Eğer Giresunspor’un şampiyon olacağına inanmıyorsanız.Bırakın formalarınızı gidin kardeşim.

Yani herşeyi teknikdirektöremi bırakacaksınız.Bu muhteşem Giresunspor taraftarına kimsenin eziyet çektirmesine hakkı yoktur.

İşte Samsunspor maçında oynadığınız yüreksiz futbolunuz Giresunspor’u yıllarca beklediği şampiyonluk hevesini kursağında bıraktınız.Bu formanın kıymetini bilin.Hayatta bir daha böyle bir takım bulamazsınız.İsterseniz süper yıldız olun.Bu saygıyı bu sevgiyi hiçbir takımda bulamazsınız.

Şimdi sizi vicdanınızla başbaşa bırakıyorum.

Sayın Başkan bu kadro bu teknikdirektörle ve bu anlayışla şampiyon olamaz.Giresunspor taraftarlarının çağrısına lütfen dikkate alın.Bu benim görüşüm değil.Samsunspor maçından sonra Giresun caddelerinde bana yapılan serzenişlere cevap veremedim.Siz olsanız ne derdiniz.

Samsunspor maçının önlemini alamadık. Çünkü önemsemedik. Dün Manisa maçında aynı duyguyu yaşadık.Haftaya Antep maçını bari kurtaralım.İşte Giresunspor’un görünen ve yaşanan gerçekleri.

Sayın başkan artık gereğini yap lütfen.Bu takıma 10 kişi de alsan bu anlayışla bu düşünceyle Giresunspor’u Metin hoca asla şampiyon yapamaz. Artık karar hakkı senin Giresunspor taraftarının çoğunluğunun  dilek ve temennilerini size iletmek görevim. Ben bu muhteşem taraftarın günahını üzerimden attım…

Şimdi ben vicdanen rahatım artık.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?