GİRESUNSPOR TARİHİ ŞANSINI KAÇIRIYOR

GİRESUNSPOR TARİHİ ŞANSINI KAÇIRIYOR

Giresunspor, Cumartesi günü lider Malatyaspor’u kendi sahasında yenme planlarıyla maça çıktı.

Çotanaklar; Adana Demirspor gibi güçlü bir rakibi deplasmanda takımı yenmiş ve bu moral motivasyonla taraftarını da arkasına alarak en azından direkt veya lig 2.’si olarak Süper Lig’e çıkma fırsatını yakalamıştı. Tabii ki Malatyaspor maçını galip bitirseydi.

 

Ama futbolda bir gerçek var. O da şampiyonluğu oynayan bir takımın kadro zenginliği ve kadro derinliğinin çok iyi olması gerekiyor. Giresunspor’a baktığımızda bu iki gerçekten mahrum olduğunu görüyoruz. Yine de bu dar kadroya rağmen bizden dört kat kadro zenginliği ve derinliği olan Malatyaspor’u elimizden kaçırdık. Çotanaklar; orta sahanın yıldızı Dodo ve forvetin en etkili taşıyıcısı Abwo’nun yokluğunu Malatya maçında yaşadı.

İşte bu gerçeklerin ardından her iki takımda maça çok temkinli başladı.

Giresunspor ilk golü attı ve büyük bir avantajı eline geçirdi. Fakat Malatyaspor’un bir yan top ile yaptığı ataktan dolayı oluşan karambolde golü ağlarımızda gördük. Golden sonra her iki takımda topu çok iyi kullandı. Atılacak bir gol her iki takım için de telafisi olmayan bir sonuç oluşturacaktı. Bu düşünceyle iki takımda gol yememek zihniyetini de düşününce maalesef başka gol olmadı ve maç 1 – 1 berabere bitti.

Kim bilir bir daha böyle fırsat yakalayabilir miyiz? Son 2 sezondur hep sahamızda final maçlarını kaybediyoruz. İşte forvetsizliğin acısını hep beraber yaşıyoruz. Malatyaspor hem kadro zenginliği, hem de kadro derinliği Giresunspor’dan dört kat daha fazla. Ama yine de yenilmemek büyük bir başarı. Giresunspor müdafaası görevini layıkıyla yaptı. Orta sahada Dodo’nun yokluğunu ve forvette Abwo’nun taşıyıcılığını hep arar olduk. Yedek kulübesinin vasatın altında olduğunu hep beraber görüyoruz. Olmayan forvetin yokluğunu sezon başından beri yaşıyoruz.

Malatyaspor’un dördüncü yedeği Aite, santrafor olarak oyuna alınıyorsa gerisini siz düşünün. Adamlar haklı bir şekilde lider olmuşlar. Bizim topladığımız puanlar bu kadroyla inanılmaz başarıdır. Keşke sezon öncesi ve devre arası bu noksanlıkları görebilseydik. Bizler hatırlattık ama ne duyan, ne de okuyan olmadı. Dilsizin dilinden kim anlar misali. Kendimiz söyledik, kendimiz dinledik. Şimdi kimse pişmanlık duygusuna kapılmasın.

Daha kaybetmiş değiliz. Önümüzde 5 tane final maçı var. Bu başarıyı sizler yakaladınız, sizler devam ettireceksiniz. Eğer istediğinizde neler yapabildiğinizi Adana Demirspor maçında gösterdiniz. Neden aynı oyunla 5 final maçını almayasınız ki?

Çıkın ilk önce kendi onurunuz için, sonra Giresunspor ailesi için ve Türkiye’nin futbolu en iyi bilen, en iyi destekleyen taraftarı için oynayın ve tarih yazın. Temelinde haram para olmayan, gerçek Giresun evlatlarının bir araya gelmesiyle bu şanlı Giresunspor kurulmuştur. Sizler de bu Giresunspor’un tarihine bir sayfa açın. Bu günlere Giresunspor’u sizler getirdiniz. Şu son 5 maçı alın ve Giresunspor’u şampiyon yapın. Bu tarihi fırsatı başarıya çevirmekte, çevirmemekte sizin elinizde. Yolunuz açık olsun. Allah yardımcınız olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?