GİRESUNSPOR’A BANDIRMA KIYAĞI

GİRESUNSPOR’A BANDIRMA KIYAĞI

Giresunspor’da doğruyu, gerçeği ve gördüğünü yazmazsam; okuruma saygısızlık yapmış olurum. Futbolun dili sadece Giresun’da aynı değil. Dünya’da da aynıdır. Oynayanla oynamayan bir midir? Koşanla, koşmayanı; mücadele edenle, etmeyeni ayırt edemezsem; bir köşe yazarı olarak ben de saygınlığımı kaybederim. Yapılan transferler yetersiz ise ve ortadaki mevcut durumu gördüğün halde; “Yeterli’, “İyi futbolcu dersen” herkes tarafından kötü tepki alırsın. Giresunspor taraftarı gerçeği en az bizim kadar biliyor. Çok da iyi analiz ediyor.

Futbolda; “Ben daha iyi bilirim” diyebilirsin ama Giresunspor taraftarı da en az sizler kadar eğriyi de doğruyu da iyi bilir.

İşte Bandırmaspor maçında Giresun Atatürk Stadı’na gelmeyip kimin haklı kimin haksız olduğunu spor kamuoyuna gösteriyor. Hem de tam Giresunspor’a lazım olduğu zaman tribünler de neden niçin yerini almıyor? Niye alsın ki? Böyle vurdumduymaz sorumsuzca futbol oynayan takımını neden seyretsin? İşte bu nedenle tepkisini doğal olarak herkese gösteriyor.

Cumartesi günü oynanan maçlarda en yakın rakibi Göztepe, deplasmanda yeniliyor. Yine Eskişehirspor kendi sahasında farklı mağlup olmuş ve Giresunspor’a bir fırsat daha doğmuştu. İşte bu umutla Giresunspor maça başlayacak derken rakip Bandırmaspor güzel futbolu ile Giresunspor’u sahasına mahkûm ediyordu. İlk devre bir gol pozisyonu dahi yakalayamayan Giresunspor, Bandırmaspor’un 2 net pozisyonuna seyirci kalıyordu.

Giresunspor’da ne gam var, ne de tasa. Sanki maç bitse de evimize gitsek misali. Derken ikinci devre başlıyor. Rakip 52. dakikada bir kırmızı kartla 10 kişi kalıyor. Giresunspor’da yine aynı tas yine aynı hamam. Ne bir mücadele azmi ne de kazanma hırsı. Kırmızı karttan 4 dakika sonra rakip Bandırmaspor bir penaltı kazanıyor. Kaleci Eser ters tarafa, top ters tarafa gidiyor; fakat top direğe çarparak dışarı çıkıyor. Sanki şampiyonluğa Bandırmapsor oynuyor. Neyse ki nihayet mecburen oynatılan Çağlar bir ara pası ile Giresunspor’u galibiyete taşıyor. Golden sonra yine Bandırmaspor baskısıyla maç bitiyor.

Yakışmıyor sizlere beyler böyle futbol oynamak. Bu fırsatı bir daha yakalayabilir misiniz bilemem belki bundan sonra oynayacağınız takımlarda böyle güzel anıları yakalayabilir misiniz? Sizler böyle oynarsanız sizleri kim alır zaten. Bulmuşsunuz Giresunspor gibi bir mütevazı takımı. Her dediğiniz yapılıyor. Ama kabahat sizler de değil. Takdir spor kamuoyunundur?

Ligin sonları geldi. Giresunspor halen her maça başka bir futbolcuyla çıkıyor. Hadi sol bekte kart cezalısı Hüsamettin’in yerine Çağlar’ın oynaması normal. Acaba Yücel Hoca hale neyi arıyor? Olmayan santrafora yeni bir santrafor mu arıyor? Ara transferde alınan futbolcular hala hazır değilse neden ve niçin alındı? Onun da sezon sonunda yorumunu yapacağız.

Giresunspor taraftarı bana soruyor. Eğer diyor 4 futbolcu alınacağına noksan yerlere 2 tane iyi futbolcu alınsaydı Giresunspor bu hallere düşer miydi? Atanla tutanın apaçık olmadığı bir takımda buralara gelmek de çok büyük bir başarı. Allah var bugün Şanlıurfaspor’un ve Gaziantep Belediyespor’un ne hallere düştüğünü gördükçe Giresunspor’un gerçekten çok başarılı olduğunu yazmamak haksızlık olur.

Niye bunları yazıyorum diyorsanız; Bandırmaspor maçında Giresunspor futbol oynadı da mı yazmadım. Ben Bandırmaspor maçında Giresunspor’un bir tek pozisyonu var. Onu gördüm. (Yani klas bir ara pası.) Ben bunları gördüm. Bandırmaspor futbol oynadı, Giresunspor 3 puan aldı. Acaba Giresunspor’a bir kastın mı var derseniz benim ve Giresunspor taraftarının günahını almış olmaz mısınız?

Ben sizler kadar futbolu bilemediğim için bu kadar doğruyu yazabildim. Yoksa sizler Giresunspor futbol oynadı mı diyorsunuz; takdir spor kamuoyunundur.

Neyse ki Giresunsporumuz şampiyonluk yarışında ama öyle, ama böyle var. Yine de Giresunspor bu yarışı bizlere yaşattığı için minnettarız. 50. yılımız tüm Giresun’a hayırlara vesile olsun. Yaşasın Giresunspor…

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?