GİRESUNSPOR’DAN FARKLI BAŞLANGIÇ

GİRESUNSPOR’DAN FARKLI BAŞLANGIÇ

Giresunspor farklı kazandı..
Geçen yıl ilk müsabakadaki Boluspor kadrosundan 9 farklı isinle Eskişehirspor karşısına çıktı..
Eskilerden Anıl ve Hüsamettin vardı..
Sahada formasını terletenler içinde, hata yapanlar da oldu..Galibiyete katkıları olanlar oldu.. Giresunspor’un ikinci yarı baskısı beklenen farkı sağlayamadı..
Eskişehirspor beraberliği yakaladıntan sonra 10 kişi kalması, Giresunspor’un farkı artıracağı beklentilerini güçlendirdi.
Transfer ettiklerine lisans çıkaramayan rakip 21 yaş ortalaması ile sahada olurken Giresunspor 27 yaş ortalaması ile mücadele etti. Giresunspor haftayı lider bitirdi..
Boluspor kadrosu ile kıyaslandığında, 18 Kişilik kadroda ise 3 isim vardı..15’i değişik isimdi..
Giresunspor seriyi devam ettirdi..
Samsunspor, Gaziantepspor ve Eskişehirspor galibiyetleri seri üçe çıkardı..
İzlediğim Giresunspor için yorum yapmak henüz erken..
Hayallere kapılıp, Giresunspor’ıu Süper Lig’e taşımak isteyenler yüz kez düşünmeli.. Bugünkü ekonomik sıkıntılar içinde Giresunspor’a büyük kötülük yaparlar..
Türkiye’de üç büyükler, 2-3 hoca ve 1-2 hakem dışında ne basında, ne TV’lerde kimsenin esamesi geçmiyor.. Spor gazetelerinde 3 büyüklerden başka bir şey yok!
Düşen Anadolu takımlarının dostu yok.. Borçlanan takımların hali ortada..
Süper Lig’e çıkıp, batağa sürüklenen bir Giresunspor yerine, eldeki gençlerin gelişimine jatkı sağlayoğ, 1.Ligde rakiplerin korkulu rüyası olmak daha heyecan verici, daha kendinden söz ettirici..
İşte Ç. Rizespor, Trabzonspor, Göztepe örnekleri.. 3-5 Maç sonra belki hoca bile bulamayacaklar.. “Mutlaka Transfer” diyerek daha da borçlanacaklar.. Sıkıntılar katlanacak..
Giresunspor’un her zaman rakiplerinin korkulu rüyası olması dileğiyle….

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?