GİRESUNSPOR’U, ELAZIĞSPOR DURDURDU

GİRESUNSPOR’U, ELAZIĞSPOR DURDURDU

Giresunspor kendi sahasında ilk defa Elazığspor’a takırdı iki puanı yok saydı HANİ derler ya; “Bir kendi kendine yaptığı kötülüğü alemi cihan gelse yapamaz” sözünün gerçeğini  ATATÜRK stadında yaptı .

Her şey çok güzel giderken takımda birlik beraberlik ve arkadaşlık çok iyiyken Kaptan Canerin hocası Metin Diyadin’le tartışıp takımının oyununu bozup Giresunpor’a zarar veriyorsa tabiki kadro dışı kalacak herkes haddini bilecek işte ancak Giresunspor böyle dağılır başka türlü  Giresunspor’u kimse yenemez

Neyse biz maça dönerim Elazığspor takımı Giresunpor’u iyi analiz etmiş Giresunpor forvetini adam adama markaj edip alan savunmasını mükemmel yapıp Giresunspor’u kendi sahasında mahkum etti  Metin Hocada bu sistemde en zayıf olan ve kuvvetsiz olan Fatih Atikle oyuna başlaması Giresunspor’u daha etkisiz hale getirdi Fatih Atik topu direk öne taşıyacak güç ve kuvvette değil zaten kenar açıklaması da kitleyen Elazığspor ilk devre Giresunspor’u  ceza sahasına bile sokmadı bırakın gol pozisyonunu  bile vermedi.

Giresunspor ne  kenar beklerden ne de kenar açıklardan etkili olamadı her Elazığlı futbolcu rakipleriyle hem ileri geldi hem de geriye geldi Giresunsporun tamamıyla markaja almasını iyi bildi

İkinci devre Giresunspor aynı kadroyla oyuna başlaması Elazığspor’a daha çok yardım etti Elazığspor’a istediğini verdi ne zamanki Recep Aydın oyuna girdi Giresunspor üstünlüğü ele geçirdi  11 numaralı Daliba’nın kaleciliğe çaprazdan karşı karşıya topu dışarı atması Giresunspor’u yakaladığı en önemli gol pozisyonunu değerlendirmemesi 1 puana razı etti.

Sahada hiç olmayan 7 numaralı Korkıshko doksan dakika forması çamur bile olmadı birileri yani yardımcı hocaları Metin Diyadini uyarması lazım zaten değişiklikler çokta geç olduğu için kendi sahasında bu kadar mahkum oynarsın şampiyonluğu oynayan bir takım kendi sahasında niye çift oynamaz ki Metin Hocanın sistemini herkes anlamış zaten saha içerisinde bir futbolcu devamlı markaj altındaysa o futbolcu mevkisini Metin Hoca değiştirecek forvette çoğalamıyoruz. Giresunspor son 2 haftadır devamlı geriye gidiyor.  Orta sahada Dodo ve Panos birbirine çok yakın oynuyor bir de yanlarına yürüyen Fatih Atik olunca top orta sahada sıkışıp kalıyor. Adam adama savunma sisteminde topu kenarlara taşıyamayan Giresunspor ilk defa gol atamadan sahasında berabere kalıyor.

Elazığspor hak ettiği bir puanı alan markajı  ve alan savunmasını hatasız yapınca almasını bildi. Giresunspor’u futbol oynatmayarak Elazığ’a döndü..

Metin Hocam elindeki bu kadrodan ne yapıp ne edip topu daha çabuk ileriye taşıyacak bir 10 numara sorununa çare bulman lazım bu iş Fatih atikle asla yürümez Fatih’in futbol zekasına kimsenin bir lafı yok  ama yürüyerek bu iş olmaz böyle olduğumuz sürece gol yollarında forvete faydalı olamayız

Bir puan kendi sahanda Giresunspor’un zora sokar bu sistem deplasmanlarda güzel kendi sahanda bize hedefe taşıyamaz.

Giresunpor’da görünenler şimdilik bunlar telafisi edilmeyecek hiçbir sorun yoktur herkes sorumluluğunu bilecek. Bu futbolcu olabilir teknik direktör olabilir. Mühim olan Giresunspor’un saygınlığıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?