Giresunspor’u Galibiyetle mi, Başarıyla mı Seveceğiz?

Giresunspor’u Galibiyetle mi, Başarıyla mı Seveceğiz?

Giresunspor’u sevmek; sevgidir, saygıdır, aşktır, kültürdür, ailedir. Her şeyden önce Giresunluluktur.

Giresunspor, Giresun’un bir futbol takımıdır. İl, ilçe, nahiye ve köy ayırmaksızın fındıktan sonra en büyük markasıdır. Giresunspor; bu birlikteliği, bu ortaklığı ve aile kültürünü sağlayan en etkin en kültürlü bir varlıktır. İnsanlık dayanışmasıdır.

İşte bunu Giresunspor sağlıyor. Bu birlikteliği sağlayan her kim olursa ona saygı duymalıyız. Hep beraber yardımcı olmalıyız.

Giresunspor’u yaşatmak ve ayakta tutabilmek çok meşakkatli bir uğraştır. Her şeyinden ödün veriyorsun; ailenden, işinden, gücünden. En mühimi de maddiyatından ödün veriyorsun.

Bugün Giresunspor’un Başkalığını ve Yöneticiliğini yapmak herkese nasip olmaz. Küçümsenmeyecek kadar herkesin bu ekonomik şartlarda maddi yönden çok büyük katkıları oluyor. Bu insanlar maddiyattan önce Giresunspor’a sevgisindendir. Bu ayrı bir gönül işidir. Gerçekten bu insanlar ailelerine bu kadar zaman ayıramıyorlar. Biz insanlar hafta sonu ailemize, işimize, gücümüze zaman ayırırken; Giresunspor yönetimi Türkiye’nin en ücra şehirlerinde Giresunspor ile yatıp kalkıyor. Bu sevgiye ve bu saygıya Giresunspor’a gönül verenler saygı duymalıdır. İşte böyle bir meşakkatli görevde bulunmak her babayiğidin harcı da değildir.

Bu şahsiyetli insanlar hem parasını, hem zamanını verecek, hem de eleştiriye maruz kalacak. Sizce bu insanlara reva mıdır? Diyeceksiniz ki niye eleştirilmeyecek? Yanlış yapıyorlarsa, Giresunspor’un menfaatini düşünmeyip kendi çıkarlarını düşünüyorlarsa tabi ki eleştirilir.

Ama günahtır, yazıktır. Giresunspor bu kadar borç batağında yaşarken, bu insanları asılsız bilgilerle eleştirmek hiç kimsenin haddine değildir.

Tabi ki eleştiri yapılacak. Ancak eleştirinin de bir seviyesi olur. Bu insanlar Giresunspor’u nasıl ayakta kalmasını sağlıyorlar? Nasıl yaşatıyorlar? Hiç soran oldu mu? Bu soruya hepimiz muhatabız…

Eleştirme selayetini elimizde bulundurmamız için ilk önce Giresunspor’a 1 Lira yardım edebildik mi? Bir su faturasından 1 Lira verebildik mi? Bir Giresunspor atkısı alabildik mi? Herkesin cep telefonu var ama bir SMS atarak Giresunspor’a yardım edebildik mi?

Şimdi kendi vicdanımıza soralım. Neyi, niçin eleştiriyoruz? Ne hakkımız var? Çok büyük maddiyat harcayan bu insanlara neyin hesabını, nasıl sorabiliriz? Tabi ki Giresunsporlu yöneticileri eleştirmek kolay oluyor. Çünkü bu insanlar Giresunspor ve Giresun sevgisiyle yaşıyor.

Giresunspor Başkanı’nı ve Yönetimi’ni Giresun ilinde zenginlikte yüze katlayacak binlerce insan var. Bu insanların içinde Giresunspor’a 1 Lira dahi vermeyen insanlar, Giresunspor Yönetimi’ne kimse bir söz söyleme selayetinde bulunamaz. Bu mudur Giresunluluk? İşte bu insanları eleştirebilirsek o zaman kimse size bir söz söylemez. Çünkü onlar ne Giresunspor sevgisi, ne de Giresunluluk sevgisi vardır kalplerinde. Onlar malına mülküne devamlı para katmaya çalışır. Kimse onları eleştiremez değil mi?

Kimse de Giresunspor’a 5 Kuruş verme mecburiyetinde değildir. Zaten Giresunspor’un da onlara ihtiyacı yok. Onlar dünyalığını yapmaya devam etsinler.

İşte biz Giresunspor Başkanı’nı ve Yönetimi’ni eleştirirken bunları düşünen oldu mu? Bu gerçekleri de göz önünde bulundurursak acaba şimdi Giresunspor Başkanı’nı ve Yönetimi’nin günahını almış olmadık mı?

Giresunspor yense de, yenilse de her zaman herkesten çok bu insanlar sevilir ve üzülür. Çünkü bu insanların çok emekleri geçiyor. Hangi futbolcu hangi teknik direktör yenilmeyi ister ki…

Kazanmak onlara maddiyat da sağlıyor. Niye yenilsinler ki? Bu da futbolun ayrı bir güzel yanı. Tabi ki futbolcuda kendi cebini düşünür. İnsan bile bile ekmeğine nankörlük yapar mı?

Giresunspor bu bütçeyle, PTT 1. Lig’de Play-Off’u zorluyorsa; bu da büyük başarıdır. Ligin düşme hattına bir bakın. Düşmeye aday 4 takımın bütçeleri, Giresunspor’dan en az 3 kat fazla. Demek ki Giresunspor bu Başkan’la, bu Yönetim’le bu şartlarda ayakta kalabiliyorsa takdir spor kamuoyunundur.

Bugün Giresun’un en zengin en varlıklı insanı olabilirsiniz. Ama Giresun’un ve Giresunspor’un Başkanı ve Yöneticisi olamazsınız. Sizler dünya malına tapmış olabilirsiniz. O sizin takdirinizdir. Ama şunu bilin ki Giresunspor bir vakıftan daha kutsaldır. Çünkü bu vakıf mazlum insanlarındır.

İşte onun için Giresunsporlu olmak bir ayrıcalıktır, bir sevgidir, bir saygıdır, bir kültürdür. Ben Giresunspor’a 1 Lira dahi verenin kalemiyim. Ona saygı duyarım. Gerisi benim için teferruattır.

Bu saygıya Allah herkese nasip eylesin.

Giresunspor; sen yensen de, yenilsen de seni çok seviyorum.

Bu benim bildiğim ve gördüğüm aile terbiyemdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?