GİRESUNSPOR’U HEM OSMANLISPOR YENDİ HEM DE HAKEM

GİRESUNSPOR’U HEM OSMANLISPOR YENDİ HEM DE HAKEM

Güçsüz Giresunspor ile çok güçlü Osmanlıspor maçıydı Giresun Atatürk Stadın’da oynanan maç. Osmanlıspor’un orta hakem Atilla Karaoğlan’a ihtiyacı yoktu. Zaten hem futbolcu açısından hem de kondisyon açısından Giresunspor’dan dört kat üstündü.
Hakemler bütün takdir haklarını her yönüyle güçlü olan Osmalıspor’dan yana kullandı. Zaten dünyada işleyen sistem bu. Her zaman güçsüz güçlünün karşısında ezilir. Giresunspor maddi açıdan bu kadar da zor durumda değildi zaten. Sezon öncesi ununu elemiş, ahı gitmiş futbolcularla takım kurarsan, aldığın yabancılar da saatçi çıkarsa işte böyle Osmanlıspor karşısında aciz duruma düşersin.
İlk devre bu transferlerden ders almazsan her ikisi de yarım sezon top oynamamış futbolcuları Adanaspor’dan Renan’ı, Karabükspor’dan Tanase’yi alırsan tabii ki sahada varlık gösteremezsin. Çağın futbolu güce, kondisyona bağlı. Bu sistem Giresunspor’da olmayınca işte böyle kendi sahanda zor duruma düşersin.
Zaten Giresunspor taraftarı futbolu en iyi bilen taraftarlar topluluğudur. Giresunspor taraftarı neden maça gelinmediğini herkesten daha çok biliyorlar birileri. Koskoca Giresunspor’un, tarihi çınarın geleceğini ahı gitmiş, vahı kalmış futbolculara teslim edersen tabii ki bu aydın taraftarı maça getiremezsin.
Son on yılın en kötü kurulmuş ve oyun olarak da vasatın altında olan bir Giresunspor takımı karşımızda. Giresunspor taraftarları bu futbolculara söz söylemeye hakkı yok. Zorla mı geldi bu futbolcular Giresunspor’a? Tabii ki birileri aldı getirdi. Şimdi ne yapsın Giresunspor taraftarı? İstersen bu futbolcu topluluğunun başına Fatih Terim’i getir bu takım yine rezil rüsva olur. Ne yapsın Ümit Özat hoca zaten yeni gelmiş ve elindeki malzeme bu. Devre arası hazırlığa da yetişemedi. Kendisi bile isyan ediyor futbolculara dayanan bu sisteme.
Şimdi Giresunspor’un yeni yönetimine sesleniyorum. Geriye kaldı iki gün. Alın iki tane adam gibi futbolcu. Bir orta saha bir santrafor. Giresunspor taraftarına hiç olmazsa bir nebze güven verin ve kendinizi taraftara kabullendirin. Bugün bir milyonu gözden çıkaramazsanız elli milyona bu takımı tekrar bu lige çıkaramazsınız.
Yine söylüyorum, geriye dönmek istemiyorum. İnşallah bir daha böyle hata yapılmasını istemiyoruz. Giresunspor hepimizin.
Artık bu saatten sonra olan ile ölmüşe çare yok. Şimdi tek hedefimiz hep beraber Giresunspor’u bu ligde tutabilmek. Eleştiriyi şimdilik sezon sonuna bırakıyorum. Şimdi hep birlikte kenetlenelim ve bu gencecik yeni yönetime sahip çıkalım ve hep birlikte bu ligde kalalım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?