Giresun’u Sel Aldı

Giresun’u Sel Aldı

Giresun Valisi Hasan Karahan, Çarşamba günü yağan aşırı yağıştan etkilenen Eynesil ilçesinde incelemede bulundu.

Vali Karahan, Selden Etkilenen Eynesil İlçesindeydi.

Vali Karahan, 21 Eylül Çarşamba günü öğleden sonra Eynesil ve Görele ilçesinde etkili olan aşırı yağışların özellikle Eynesil ilçesinde taşkınlara neden olması üzerine hemen bölgeye hareket edip, selden etkilenen yerlerde inceleme yaparak yetkililerden bilgi aldı.

VALİ KARAHAN : “ÖZELLİKLE DERE KENARINDA EVLERİ OLAN VATANDAŞLARIMIZ DİKKATLİ OLMALILAR”

Eynesil ilçesinde maddi hasara yol açan selin can kaybının yol açmadığını belirten Vali Karahan “Ama yağışın artması ihtimali var. Vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Özellikle dere kenarında evleri olan vatandaşlarımız dikkatli olmalılar” dedi.

Vali Karahan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Eynesil ve Görele ilçesinde iki saat etkili olan yağışın ciddi hasara yol açtığını söyleyerek, bazı evlerin ve köprülerin zarar gördüğünü ifade etti.

Şiddetli yağışın Eynesil ve Görele ilçesi dışında bir hasara yol açmadığını söyleyen Vali Karahan, olayın haber alınması üzerine; İl Özel İdaresi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve DSİ 226.Şube Müdürlüğü ekiplerinin zaman geçirmeden bölgeye intikal ederek çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Vali Karahan yaptığı açıklamada “Bölge son 2 saatte çok ciddi yağış aldı. Özellikle Eynesil ile Görele arasında. Üst kesimlerden aşağıya doğru ciddi bir yağış olunca özellikle köprülerdeki tıkanmalar, yukarıdan kopup gelen ağaçlar sel sebebiyle tıkanmalara yol açtı. Özellikle düz bölgelerdeki evlerde su baskınları, ahırlarda hayvan telefleri oldu. Ama çok şükür can kaybı yok. Bir takım köprüler yıkıldığı için ulaşımda sıkıntılar var. Köylerimize ulaşamıyoruz. Taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimizi buradaki yurtlar ve misafirhanelerde misafir edeceğiz. Yarın normal şekilde ulaşım sağlayacağımızı düşünüyoruz. Ama şuan yağışın durmasını ve acil kurtarmalar yapıyoruz” diye konuştu.

Vali Karahan’ın Eynesil ilçesinde selden etkilenen bölgelerde yaptığı incelemelere Giresun Milletvekili Av. Sabri Öztürk’te eşlik ederken, Eynesil Kaymakamı Yılmaz Kurt, Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil Topatan, DSİ 226.Şube Müdürü Ogün Şükrü Turan ve diğer yetkililerde hazır bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?