Ahmed ÇITLAKOĞLU
Ahmed ÇITLAKOĞLU
ahmedcitlakoglu@giresungundem.com
Giresun’un bürokrat ve siyasetçilerine tebrikler ve teşekkürler!..
 • 0
 • 19
 • 24 Aralık 2020 Perşembe
 • +
 • -

“Benim çırpınışlarım sevinçten değildir. Ele geçirilmiş kuş da çırpınır. Umursamazlığım da sevincimden değil. Bazı olayları hatırlamamdandır.”  (İbn-i Haldun)

***

 Bugüne kadar Batlama-İnişdibi yolu hakkında çok yazı yazdım…

Şehir Merkezinden Küçük Sanayi sitesi arasında topu topu üç beş yüz metrelik bir yol…

Dere kenarında istinat duvarları yapılmasına rağmen maalesef yıllardır bir türlü asfalt dökülmedi/dökülemedi!..

***

Bu yol tamamlanamamışken, takriben 4 ay önce Giresun’da sel felaketinin akabinde Bakanların Giresun’da karargâh kurdukları tarihlerde bu yol üzerinde çalışma başlatıldı…

O tarihlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Adil KARAİSMAİLOĞLU selden etkilenen İnişdibi mevkiini ziyaret etmişti… Muhtemelen Sn. Bakan’ın talimatıyla olsa gerek bu yol güzergâhında genişletme çalışmaları başlatılmıştı…

Ne hikmetse bu yol çalışması da tamamlanmadan kaderine terk edildi…

Önceki asfalt yol da bozuldu…

İşte yolun son hali resim de görüldüğü gibi!..

***

Bugüne kadar yazdığın bütün yazılarda bürokrat ve siyasetçilerin dikkatini çekmeye gayret etmiştim…

Öyle ki;

 • “Bu yol, kolay kolay bitmez!..” dedik…
 • Bu yola BAKAN yok mu?..” dedik…
 • “Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, varsın; “Milleti karşısına alan bizi de karşısına alır. İnsan gönlünü kıranların, biz de partideki görevlerinin kalemini kırarız.” deyi versin!..

Cumhurbaşkanını ve Genel Başkanını dinlemeyenler bizleri mi dinleyecek!.. Onun sözlerine kulak tıkayanlar bizlerin yazdıklarına mı bakacaklar!..” dedik…

 

***

Gelinen son duruma bakılınca;

Acaba bürokrat ve siyasetçilerimize fazla mı haksızlık yapıyoruz?.. diye düşündüm!..

Acaba yetkili ve sorumlu olmayan şahsiyetlere “yetkili ve sorumlu gibi mi davrandık”, yoksa farkında olmadan “yanlış mı kapı çaldık” diye düşündüm!..

***

Bu eleştirilerimizle verdiğimiz manevi rahatsızlığa rağmen Giresun’umuzun güzide bürokrat ve siyasetçilerinden bizlere hiç dönen olmadığı için, gösterdikleri sabır ve nezaketten dolayı onlara teşekkür borcum olduğunu düşündüm!..

***

Şehrimin bürokrat ve siyasetçilere tebrik ve teşekkür ederken, bu ve bunun gibi aksayan hizmetlerin sorumlularını arayama devam edeceğim…

Sorumlularını bir gün bulacağıma bütün kalbimle inanıyorum; ama bu dünyada, ama öbür dünyada mutlaka bir gün inşallah bulacağım!..

***

“Benim hayatımı yargılamadan önce benim ayakkabılarımı giy ve benim geçtiğim yollardan, sokaklardan geç. Benim takıldığım taşlara takıl yeniden ayağa kalk ve aynı yolu tekrar git benim gittiğim gibi anca o zaman beni yargılayabilirsin.” (Kızılderelili atasözü)

Vesselam…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM