Giresun’un İşsizleri Sokağa Taştı 

Giresun’un İşsizleri Sokağa Taştı 

*İŞ-KUR TYÇP programına asgari ücretle 9 ay çalışmak için başvuran binlerce kişinin mülakatı izdihama neden oldu.

*CHP Milletvekili Bektaşoğlu, ‘İşe Alımlarda Partizanlık Yapılmasın’ Uyarısı Yaptı.

Giresun Çalışma ve İş Kurumu’nun (İŞKUR), Toplum Yararına Çalışma Programları kapsamında okullarda alacağı temizlik işçiliğine yoğun ilgi gösterildi. Binlerce kişinin asgari ücretle çalışma koşuluyla geçici işçilik için müracaatı, Giresun’un işsizlik gerçeği de ortaya çıktı. Sabah saatlerinden itibaren Yeniyol’daki taşınan İmam Hatip Lisesi’nde yapılan mülakata katılmak için gelenler, okul bahçesinden caddeye taşarak izdihama neden oldu.

Daha önce yapılan müracaatlar üzerinden yapılan mülakatla alınan işçiler, asgari ücretle 9 ay süreyle il merkezi ve ilçelerde milli eğitim, belediye ve diğer bazı kurumlarda temizlik işinde çalıştırılacaklar.İş-Kur’un yapılan müracaat sayısını ve kaç işçinin hangi ilçelerde çalışacağı konusunda daha sonra açıklama yapması bekleniyor

BEKTAŞOĞLU: BU FOTOĞRAFLAR İŞSİZLİĞİN KANITI

Öte yandan konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, “bana yollanan fotoğraflar Giresun’da işsizlik yok diyenleri yalanlıyor. Asgari ücretle sosyal güvencesiz, 9 ay için bu kadar yurttaşımız başvuruyorsa, bunun sorumlusu iktidardır” dedi.

“Giresun’un en acı gerçeği işsizliktir” diyen Bektaşoğlu,”32 bin kayıtlı işsizimiz var. Bunun neden, AKP geldiği zaman var olan tek bir tane kamu-özel fabrika ve işletmemizin kalmamasıdır, yerine de açılan da yok. Bunun için önce işsizlik gerçeğini kabul edip bu sorunun çözümü için çaba harcamalıyız” ifadesini kullandı.

Bülent Bektaşoğlu, İş-Kur’un işe alımlarında partizanlık yapılmamasını, işe ihtiyacı olanların tercih edilmesini ve hakkaniyet ölçüsünde adil davranılmasını istedi. Bu konuda kendisine yoğun şikayetler geldiğini dile getiren Bektaşoğlu “iktidar partisinin verdiği listelerin dikkate alınması söz konusu olursa, bunun hesabını sorarız. Arkadaşlarımızla konuyu takip ediyoruz. Vatandaşlarımızda bildirsinler” dedi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?