“GİRESUN’UN SESİ SİZLERSİNİZ”

 “GİRESUN’UN SESİ SİZLERSİNİZ”

Giresun Valisi Hasan Karahan, Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle basın mensupları ile Turizm Uygulama Otelinde sabah kahvaltısında buluştu.

Giresun Valisi Hasan Karahan, Gazetecilerle kahvaltıda buluştu.

Kahvaltı sonrası kısa bir açıklama yapan Vali Karahan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayarak, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle kahvaltı programında buluşuyoruz. 10 Ocak aynı zamanda idareciler günü.

Gazetecilik eğer bihakkın yapılırsa çok önemli, çok gerekli bir hizmet.  Toplumda yapılan her iş böyle. Gereğiyle yapıldığı takdirde bütün işler böyledir. Bugün Giresun’umuzun güzelliklerini, gelişmelerini dile getireceğiz. Sohbetlerimiz o yönde olacak. Güzel bir ilimiz var. Önceki gün Fenerbahçe’yi ağırladık, yenseydik güzel bir haber olacaktı ama yine de Fenerbahçe gibi ülkemizin önce gelen spor kulübünü burada ağırlamak da  başkanından yöneticilerinden oyuncularına  kadar  ilimiz için de güzel bir imkandı. Güzel bir tanıtım vesilesi oldu.  Spor bu anlamda ilimizde gelişen bir dal. Hem basketbolda, hem de futbolda güzel mesafeler aldık. İnşallah daha da ilerilere taşıyacağız. Ama bunda tabii kamu oyu ve iş adamlarının desteği lazım, biraz burada işin büyük ağırlığı bize kalıyor.

Hayırlı olsun günümüz kutlu olsun. İnşallah daha güzel şartlarda güzel hizmetlerle güzel haberlerle birbirimizi karşılarız.  Ahmet Bilge’ye de hayırlı olsun diyoruz.  İstanbul’a tayini çıkmış. Kendisiyle güzel dostluğumuz oldu.  Büyük bir kaza geçirmişti. Allah korudu onu. İnşallah İstanbul’da da Giresun’un gözü-kulağı, Giresun’un sesi olacak.  Hayırlı olsun. Diğer arkadaşlarımıza da bu yılın hayırlı olmasını ve başarılar getirmesini diliyor,  saygılar sunuyorum.”şeklinde konuştu.

Organizasyon için Vali Karahan’a teşekkür eden Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram, “Sayın Valim, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü için düzenlemiş olduğunuz kahvaltı için teşekkür ederim.  10 Ocak Gazeteciler Günü’nü tüm gazeteci arkadaşlarımın çalışan veya çalışamayan gazetecilerin gününü de bu vesileyle sizlerin aracılığıyla kutlamış oluyoruz. Biz Giresun Gazeteciler Derneği olarak elbetteki basın özgürlüğünün yanında yer alıyoruz. Ancak haber yaparken basın meslek ilkelerine uyulduğu sürece biz  basın özgürlüğünün her zaman savunucusu olacağız.  Ne demektir bu? Haberde şantaj, tehdit, hakaret olmadığı sürece biz haberden dolayı herkesin eleştirilmesinden yanayız. Hakaret olmadığı sürece basın özgürlüğünü her zaman savunucusuyuz.  Bu vesileyle önümüzdeki yıllarda tüm gazetecilerin haklarının daha  iyileştirilerek 10 Ocak’ta çalışamayan işlerini kaybeden gazetecilerin yeniden iş sahibi olmasını diliyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?