GİRFED’DEN BALCIOĞLU’NA DAVET

GİRFED’DEN BALCIOĞLU’NA DAVET

GİRFED kısa süre içersinde önemli etkinliklere imza atmaya hazırlanıyor.. G 27 Ağustosta Afyon’da bulunan Giresunlular Şehitliği’ne giderken 30 Ağustosta bir başka programa iştirak edilecek. Şehit Yarbay Hüseyin Avni Alparslan’ın metfun olduğu Haymana Şehitliği’nde ecdadının ruhuna Fatihalar gönderilecek program TİRDEF tarafından organize edilecek. Akabinde ise İstanbul’da 15. Giresun Günlerinde nefes alınacak.

Giresun Federasyonu’ndan yapılan açıklamada 27 Ağustos 2022 Cumartesi günü 1993 yılından beri kesintisiz yapılan Afyonkarahisar İscehisar Doğanlar Köyünde bulunan Giresunlular Şehitliği ziyaret edilerek her sene olduğu gibi Giresunlu aba zıpkalı şehitler yâd edilecek. 17.30’da şehitlikte bulunan Giresun Kültürevi ve bahçesinde yapılacak programa Giresun ve İstanbul’da bulunan siyasiler, bürokratlar ve STK’lar davet edilirken, programın geniş halk kitlelerine de duyurulması istendi.

Bu yıl 15. Geleneksel Giresun Günleri ise 1-4 Eylül tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da yapılacak. Kültürel etkinlikler, folklor ve konserlerin ücretsiz izleneceği etkinlikte yöresel ürünlerin satılacağı stantlarda istenen ürünler satın alınırken, yerel ürünlerin tadına bakılacak. İl adına yapılan günlerin mucidi olan programın yine milyonlarca ziyaretçisinin olması bekleniyor.

Giresun’da davetiye dağıtan Giresun Federasyonu yetkilileri Giresun Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu’na da davetiyesini vererek “Şahsınızda Giresun Medya Platformu yetkilileri ve üyelerini her iki etkinliğimize de bekliyoruz” dediler.Haber:Hakan Çelebi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?