GİRSEV METİN YARAMAN’LA DEVAM KARARI ALDI

GİRSEV METİN YARAMAN’LA DEVAM KARARI ALDI

Rem Ajans
Ankara’da bulunan merkezi Kızılay Onur İş Hanı 6. Kat 148 nolu adresinde hizmet veren Giresun Sağlık Eğitim Sosyal Dayanışma Vakfı (GİRSEV) 22 Şubat Cumartesi günü vakıf merkezinde yaptığı olağan genel kurulunda Metin Yaraman’la yola devam etme kararı aldı. Başkan Yaraman mevcut yönetimle başkanlık görevini sürdürecek.
Divan Başkanlığını Ankara Şebinkarahisar Yardımlaşma Vakfı Başkanı Ankara Barosu avukatlarından hukukçu Ali Yaşar Yücel ile Katip Üyeliğini Eğitimci İngilizce Öğretmeni Berna Usta’nın yaptığı genel kurula beklenenin üzerinde bir ilgi vardı.
Genel kurulda divan kurulunun oluşumun ardından gündem maddelerine geçildi.
FAALİYET RAPORU İLE DENETİM
KURULU RAPORLARI İBRA EDİLDİ
İki yıllık yönetimlerinde faaliyet raporunu okuyan GİRSEV Başkanı Metin Yaraman yapılan hizmetler-den söz ettikten sonra destek veren ve faaliyetlere katkıda bulunan tüm üyelere ayrı ayrı teşekkürlerini iletti.

18 üniversite öğrencisine burs verdiklerini kaydeden Yaraman, “isterdik ki daha fazla öğrenciye burs verelim, eğitimlerine katkıda bulunalım” dedi. Yaraman, ancak mevcut imkanlarının buna elverdiğini bu kadar öğrencinin eğitim hayatına katkı sunmak olduğunu hatırlattı. GİRSEV’in iktisadi bir kuruluş olmadığını olması halinde faaliyetleri daha geniş tutabileceklerini söyledi.
GİRSEV merkezinin hergün saat 12.00 ile 18.00 arası açık tutulduğunu mümkün olduğu kadar üyelerin, Giresunlu hemşehrilerimizin sağlık ve hastahane sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini, yardımcı olunmaya çalışıldığını ifade etti. Öğrencilerin burslarının yanında kırtasiye, yurt işleri ile de ilgilendiklerini, kamu kurum ve kuruluşlarında işlerinde de mümkün olduğunca yardım olamaya çalıştıklarını kaydetti. Ankara’da Giresun ile ilgili tanıtım etkinliklerinde diğer sivil toplum kuruluşlarıyla da istişare edilerek katıldıklarını da sözlerine ekleyen Yaraman, yönetim kurulunun toplantılarında bu çalışmaları değerlendirdiklerini de söylemeden geçmedi.
Ankara’da faaliyet gösteren Giresun il ve ilçe dernekleriyle ve Şebinkarahisar Vakfı ile iletişim sağladıklarını, birlikte bir dayanışma içinde olduklarını da söyleyen Yaraman, GTSO’ın Ankara Bürokratlarla olan buluşmasına yönetim olarak katıldıklarını belirterek oda yönetimine teşekkür etti.
Üyeler arasında haberleşmeyi sağlamak adına WhatsApp Grubu oluşturduklarını, bu grubun GİRSEV ile ilgili çalışmaları paylaşmak ve değerlendirmek amacıyla faydalı olduğunu söyledi.
Genel kurulda faaliyet ve denetim kurulu raporlarının okunmasının ardından genel kurulun oylarına sunuldu. Yönetim ve Denetim kurulu raporları genel kurul tarafından oybirliği ile oylandı ve ibra edildi.
DUYGU VE DÜŞÜNCELER İFADE EDİLDİ
GİRSEV genel kurulunda dilek ve temenniler bölümünde Divan başkanı Av. Ali Yaşar Yücel üyelere ve Ankara’da bulunup ta kongreye katılan STK Başkanlarına ve temsilcilerine söz verdi ve duygu ve düşüncelerini ifade etmeleri önerisinde bulundu.
Ankara Giresun İli ve İlçeleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Salih Hacıömeroğlu, Tirebolu Derneği Başkanı eğitimci Hüseyin Acar, Ankara Giresun Platformu adına Sayıştay Başdenetçisi Ahmet Ortak, TİRDEF Ankara Temsilcisi Erdoğan Kara da genel kurul hakkında dilek ve temennilerini genel kurul ile paylaştılar.
Giresun Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Remzi Mamaşoğlu’da genel kurula katılarak duygu ve düşüncelerini ifade etti. Mamaşoğlu GİRSEV’in daha güçlü olması ve daha güçlü bir yapıya kavuşturulması temennisinde bulunarak beşerî münasebetlerinin artırılmasını önerdi. Ankara’da böyle bir vakfın ve STK’nın bulunmasının aslında bir şans olduğunu söyleyen Mamaşoğlu, STK’ın amacına yönelik hizmet etmeleri halinde başarılı kurumsal bir yapıya kavuşacağının altını çizdi. Mamaşoğlu bazı anekdotlarla sözlerini tamamladı. GİRSEV genel kurulunun hayırlı olmasını istedi, kurulmasında emeği geçen ve bugünlere getiren yönetim kurulu üyelerine, desteğini esirgemeyen kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür etti ve ardından yeni yönetime başarı dileğinde bulundu.
GENEL KURULA KATILANLAR KENDİNİ TANITTI
Ankara Bürokrasinde uzun yıllar görev yapan Kütüphaneler Genel Müdürlüğü görevinde bulunan ve halen Müşavir olarak görevini sürdüren Mustafa Paşalıoğlu’da söz alarak birbirini tanıyan ve tanımayanların olduğunu belirterek genel kurula katılan tüm hazirunun kısaca kendilerini tanıtma ve yaptıkları görevlerin ve mesleklerinin neler olduğunu söylemeleri için divana talepte bulundu. Bu vesileyle tüm hemşehriler kendilerini tanıttı, tanışma ve kaynaşma sağlandı.
HALİL AYGÜN’ÜN EŞİNE PLAKET
Bir süre geçirdiği rahatsızlık sonucunda aramızdan ayrılan GİRSEV Yönetim Kurulu Üyesi Halil Aygün’ün vakfa olan maddi ve manevi katkılarından dolayı eşine bir plaket töreni yapıldı. GİRSEV Başkanı Yaraman, Aygün’ün eşine plaket verirken duygusal anlar yaşandı.
İKRAMLAR YAPILDI
Genel kurulda katılanlara çay, kahve ve yöresel ikramların yanında pasta börekler ikram edildi. Giresun fındığı ile bir dünya markası Freşa içecekleri ise damaklara lezzet kattı.
Genel kurula Tamzara’da kez kuruluşu gerçekleştirilen ve bir ilk olan Tamzara Kadın Kooperatifleri Başkanı Ayla Gümrah’ta katılarak üretimleri hakkında bilgi verdi ve üretilen tüm ürünlerin tamamen doğal olduğunu ve Tamzara markalı olduğunu söyledi.
METİN YARAMAN’LA
DEVAM KARARI ALINDI
Gündem maddeleri gereğinde yapılan seçimli genel kurulda divana tek liste sunuldu ve başka liste çıkmayınca Metin Yaraman yönetim listesini divana sundu ve genel kurula tanıttı. Ardından yapılan seçimler sonucunda Metin Yaraman listesiyle yeniden göreve geldi.
GİRSEV’İN YENİ YÖNETİM KURULU
Metin Yaraman, Metin Ulusoy, Prof. Dr. Levent Işıkay, Zafer Dalmanoğlu, Şükran Gürak, Ahmet Temür, Salih Hacıömeroğlu.
YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER
Bilal Doma, Yüksel Dalka, Murat Turan, Rasim Akın, Berna Usta, Ahmet Yamak, Dr. Tuğrul Tacal.
DENETİM KURULU ASİL
Ömür Evren, Av. Hatice Nur Yayla, Ümit Hakan Canik.
DENETİM KURULU YEDEK ÜYELER
Doğuş Özdemir, H. Cenk Konanç, Dr. Bekir Erol.
DİSİPLİN KUNRULU ASİL ÜYELER
Hükmü çömez. Av. Kenan Kenan. Fikret Kenan Paltun.
DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELER
Bahri Ege, Barbaros Hayrettin Aydın, Atakan Ayvaz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?