GİRTAB’ın önerileri çare mi?

GİRTAB’ın önerileri çare mi?

AKP içinde ki görüş ayrılığı yüzünden Giresun’a uzun süredir Asaleten bir Müdür ataması yapılamazken, bu konudaki krizin giderek derinleştiği öne sürülüyor.

GİRTAB Toplantısı da yeni müdür olmadan yapıldı..Alınan kararların verimli şekilde uygulanıp uygulanmayacağı belirsizliğini koruyor..Trabzon ,Arap pazarından aslan payını alırken,ilimiz bürokratik tıkanıklığı tek parti iktidarında dahi aşamıyor.

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB),çalışmalarına hız verdi.Bu çerçevede önceki gün yapılan toplantıda önemli kararlar alındı

Birlik başkan vekili Görele Belediye Başkanı Tolga Erener Başkanlığında yapılan Encümen Toplantısında; Birlik Müdürü Tamer Uzuner tarafından hazırlanan rapor ve sunumlar eşliğinde turizmle ilgili ilimize yönelik şu konular görüşüldü;..Bu kapsamda şu kararlar alındı:

 

“*Giresun Turizm Danışma Hattının kurulması

*www.giresun.com.tr web sayfasının kurularak mobil uyumlu hale getirilmesi

*2016 sezonunda Turizm merkezlerinde yapılacak çalışmalar ve alınacak önlemler

*Giresun Kalesi,  Zeytinlik Semti, Aymaç Mesire Alanı, Plajlarla ilgili çevre temizliğinin hayata geçirilmesi

*Kültür ve Turizm Bakanlığı Uluslararası sosyal medya tanıtım ağı olan ’’Home Turkey’’ projesinin hayata geçirilmesi

*Avrupa, Ortadoğu, İç pazar ve çevre illerde aktif tanıtım stratejilerinin belirlenmesi

*Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2016 yılı mayıs ayı raporunda ‘’En Temiz Hava Giresun’da ‘’  kapsamında tanıtım faaliyetlerinin hayata geçirilmesi”

 

Yapılan Encümen Toplantısında İl Genel Meclis Üyesi ve Turizm Komisyonu Başkanı Çetin Çakıroğlu, Giresun Belediyesi’nden Encümen üyesi Erdinç Hıdımoğlu ve Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB) Müdürü Tamer Uzuner katıldı.

 

Birlik Başkan Vekili Tolga ERENER; ‘’Giresun’da Girtab tarafından son 3 yılda yapılan çalışmalar gözle görülür bir boyutta. Tüm projeler ve tanıtım aktivitelerinde planlı bir şekilde yol almaya bakıyoruz. Giresun’un tek kalkınma yolu turizm. Doğa, tarih, kültür zenginliklerini Giresun’un geneliyle birlikte ele alıp ortaya koymak için bu birlik kuruldu. Karadeniz Bölgesi’nde Giresun tüm turizm aktivitelerine uygun bir şehir. Tek yapılması gereken bunları gözler önüne sermek.’’ diye belirtti.

 

İl Genel Meclisi Turizm Komisyonu Başkanı ve Girtab Encümen üyesi Çetin Çakıroğlu  toplantıda ele alınan konuları değerlendirdikten sonra; İl Özel İdaresi olarak yapılan tüm turizm çalışmalarına gereken katkıyı sağlayacaklarını belirterek ‘’ Turizmle ilgili getirisi olan tüm proje ve çalışmalarda Giresun Altyapı Hizmet Birliği’ne gereken desteği vereceğiz. Şehrimiz turizmle ilgili çok çeşitli destinasyonlara sahip ve bizlerde hep birlikte bu zenginliklere çok geç kalmadan turizm sektörüne kazandırmalıyız” dedi.

 

Girtab Encümen Üyesi Erdinç Hıdımoğlu; ‘’ Bu yıl yapılan seçimlerde encümen üyesi seçildim. Turizm şehrimizin hızlı ve düzenli büyümesi için en büyük argüman. Bu konuda elimizden geleni birliktelik içinde yapacağız.’’ dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?