GİSİAD’DA GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

GİSİAD’DA GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

30 yıllık mazisi ile Giresun’un en köklü STK’larından biri olan Giresun Sanayici ve İş Adamları Derneği (GİSİAD), 26.01.2020 tarihinde yaptığı olağan genel kurulda yeni başkanını ve yönetim kurulunu belirledi. Genel kurulun ardından yapılan ilk toplantıda görev dağılımı şu şekilde oluştu:
Başkan : AYKUT GEZMİŞ, Başkan Yardımcısı : MEHMET YARAMAN, Sayman : NURETTİN KESİK, Lokal Amiri: MUZAFFER EJDER, Yönetim Kurulu Üyeleri: SELİM ÇİLESİZ, METİN YILMAZ, MUSTAFA BÜYÜKTAŞ
GİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İnş. Müh. Aykut Gezmiş toplantı sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Yeni yönetim kurulumuz derneğimize ve Giresunumuz’a hayırlı olsun. Derneğimizde bir süredir Giresun ekonomisi ve iş hayatı ile ilgili çok aktif çalışmalar yapılmamış olsa da göreve gelen yeni yönetim kurulumuzun Giresunumuz’a katkı sağlamak için elinden geleni yapacağından kimsenin kuşkusu olmasın.

Bilindiği üzere Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı bölgesel Gayrısafi Yurtiçi Hasıla verilerine göre reel büyüme hızında Giresun 81 il arasında Türkiye sonuncusu olmuştur. Aynı yıl Türkiye ekonomisi % 2,83 büyürken, Giresun ekonomisi % 2,81 küçülmüştür. Bunun neticesi olarak da ilimizin nüfusu geçtiğimiz yıl 5 bin kişi azalmıştır. Gençlerimiz küçülen ekonomimiz, kapanan işyerleri nedeniyle iş bulabilmek için başka şehirlere göç etmek zorunda kalmıştır. Banka verilerine baktığımızda ilimiz, yatırıma değil mevduata sarılan bir il konumundadır. Organize sanayimizde maalesef üretim tesislerinin sayısı az, depoların sayısı fazladır. Ekonomimiz o kadar durgundur ki yatırımcılarımız başka illere yatırım yapmak durumunda kalmıştır. Aslında son yıllarda Giresunumuz’un sadece ekonomisi küçülmemiş, hedefleri, hayalleri, iddiası da küçülmüştür. Bu acı bir tablodur.

Peki çözüm nedir? Çözüm, bu şehre yeni ve heyecan verici “Yeni Makro Hedefler” belirlemek ve bu hedeflere ulaşmak için kenetlenmektir. Bunun için de STK’ların, bürokrasinin ve siyasetin el ele vererek önce makro hedefler konusunda beyin fırtınası yapması, fikir üretmesi sonra da bu yatırımların gerçekleşebilmesi için var gücüyle çalışması gerekmektedir. Bu şehrin kaderini değiştirecek olan şey; ufku açık, vizyonu yüksek, istihdam ve katma değer yaratan makro yatırımlardır. Herkes parti siyasetini bir kenara bırakarak Giresun için bir araya gelmeli ve pozitif yaklaşımla “Yeni Makro Hedeflerimiz” konusunda kafa yormalıdır.” 06.02.2020

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?