GİSİP: “MİLLET OLARAK ACIMIZ DA KARARLILIĞIMIZ DA BÜYÜK”

GİSİP: “MİLLET OLARAK ACIMIZ DA KARARLILIĞIMIZ DA BÜYÜK”

Giresun Sivil İrade Platformu(GİSİP),Suriye’de Türk askerine yapılan saldırıyı kınadı.Pazar günü öğle namazı sonrası,Hacı Miktad Camisi avlusunda toplanan GİSİP üyeleri adına bildiriyi okuyan Diyanet-Sen Giresun Şube Başkanı Sami Şimşek,”Suriye’nin kuzeyinde yer alan İdlib kentinin silahtan arındırılması ve çatışmaların durdurulması amacıyla, istikrarı ve güvenliği sağlamak üzere bölgede bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri, Rusya ve İran destekli katil Esed rejimi unsurlarınca 27 Şubat 2020 tarihinde alçak bir hava saldırısına maruz kalmıştır.Bu alçak saldırıda şahadet mertebesine ulaşan kahraman Mehmetçiklerimizle yaralı askerlerimiz yüreklerimizi parçalamıştır.”dedi
Şimşek şöyle konuştu: “Bizler; bugün burada, bu açıklamayı “yasımız” var demek için yapmıyoruz…
Bilakis, zulme karşı direnen, mazlumun hakkı için candan geçmeyi ahdetmiş bir şuuru, hiçbir gücün yok edemeyeceğini haykırmak için yapıyoruz.
Şehadetin ölümsüzlük mertebesine erişmek olduğuna inanlar olarak bizler, her can bizim için Azizdir hükmünü başta kendimiz olmak üzere, cümle âleme bir kere daha haykırmak için bugün burada bir araya geldik.
Çünkü bizler, “Onlar gerçekten tuzaklarını kurmuşlardı. Tuzakları yüzünden dağlar yerinden oynayacak olsa bile, tuzakları Allah katındadır” hükmünce, tarih boyunca mazlumlar için adalet mücadelesi vermiş bir Milletin çocuklarıyız.
Dolayısıyla bugün burada, Millet olarak cephede olduğumuzu bir kere daha haykırmak, tarihin adalet yürüyüşünün devam ettiğini dosta düşmana hatırlatmak için toplandık.
Değerli Giresunlular!
Daha önce defaatle altını çizdiğimiz “emperyalizmin toza dönüştürme stratejisi” tüm hızıyla devam ediyor.
İnsanlar öldürülüyor, yurtlarından ediliyor…
Dünyanın, özellikle batılı ülkelerin çoğunluğu sürece kör ve sağır. Onların tek korkuları kendi ülkelerine gelebilecek göçmenler iken, Türkiye ise bir taraftan mazluma kol kanat germeye çalışırken, diğer taraftan da zalime karşı mücadelesini sürdürmektedir.
Zalim Esed rejiminin Rusyayı da arkasına alarak gerçekleştirdiği saldırılar vicdan sahibi herkes tarafından bilinmektedir ki, bu kalleş saldırıların asıl gayesi Suriye’yi insansızlaştırmak ve emperyalizmin baştan beri gerçekleştirmeye çalıştığı terör devleti projesini hayata geçirecek zemini oluşturmaktır.
Evet, gerçek budur.
Dolayısıyla, Mehmetçiğin Suriye’deki varlığını sorgulayanların gizlediği hakikat de budur.
Biz içerideki ve dışarıdaki gri ve kara propagandalara aldırış etmeden;
Türkiye’nin, inancıyla şekillenmiş tarihi misyonu gereği hemen yanı başında uygulanmakta olan emperyalist stratejiye asla sessiz kalmayacağını, Ortadoğu’da huzur ve güvenin bozulmasına kayıtsız kalmasının mümkün olmadığını hatırlatmak istiyoruz.
Gün yedi düvele karşı birlik ve beraberlik günü. Gün omuz omuza vererek birleşme günü. Kuzeyiyle güneyiyle, doğusuyla batısıyla hep beraber Türkiye olma günü
42. ve 47. Gönüllü alayların torunları olarak; dün olduğu gibi, bugün de devletimizin ve ordumuzun yanında olduğumuzu buradan Giresun Sivil İrade Platformu (GİSİP) olarak haykırıyoruz.
Millet olarak bugün acımızda büyük, acımızın acısını çıkarmaktaki kararlılığımızda büyük…
Ey haçlı ittifakı, küffür ordusu!
Bizi asla yenemeyeceksiniz. Bizi asla yıkamayacaksınız. Bizi asla bölemeyeceksiniz. Bileğimizi asla bükemeyeceksiniz. Ve sonunda yıkılanda, yenilende, yok olanda siz olacaksınız.
Emperyalizme karşı mücadele ederken, sonsuzluk kervanına katılan Aziz Şehitlerimizi şükran ve minnetle, rahmetle anıyor, şühedanın aileleri başta olmak üzere Aziz Milletimizin her bir ferdine başsağlığı, gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. “

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?