GÖĞÜS HASTANESİ DE Mİ YIKILIYOR?

GÖĞÜS HASTANESİ DE Mİ YIKILIYOR?

Tüm Genel İş Sendikası ,Giresun Göğüs Hastenesi’nin kapanmasının tarihi bir hata olacağını belirterek yetkilileri göreve çağırdı.
Genel Başkanlığını Fatih Yıldız’ın yaptığı sendikanın açıklamasında ,tüm Giresun Halkının da meseleye sahip çıkması istendi.
Açıklama şöyle: “Son günlerde yine gündemi Dr Ali Menekşe Göğüs Hastalıkları Hastanesi meşgul etmekte. Kapanıyor, taşınıyor lafları havada uçuyor.İç, Doğu, Güneydoğu Anadolu ile orta ve Doğu Karadeniz’deki birçok ile hizmet veren ve bu bölgelerde göğüs hastalıkları üzerine tek branş Hastanesi olan Göğüs Hastanesi 125 yataklı olup 2 adet yoğun bakım ve 1 adet Uyku Polikliniği ile bölge halkına hizmet vermektedir.
Giresun İl Sağlık Müdürlüğü’nün fiziki şartları bahane ederek taşınacak açıklaması yapması kabul edilemez. Sizler bu tür bahaneler üretirsiniz bizde de şu sorular sormak zorunda kalırız?
1-“Fiziki şartları yetersiz hastalar zaten Devlet Hastanesi’ne gidiyor” diyor İl Sağlık Müdürlüğü;
a- fiziki şartları bu zamana kadar düzeltmek kimin sorumluluğunda?.. Kaldı ki 12 ay 125 yatak neredeyse tamamen dolu iken.
b-Hastalar Devlet Hastanesi’ne Niçin gidiyor?
-Hemen açıklayalım, hastalar başka hastaneye konsültasyon için gidiyor yani ya hastanede gerekli cihazın olmadığı için ya da başka bir Uzman doktora görünmek için.
c-Fiziki şartları yetersiz deneyiniz, hastanenin ek bina bölümü kaç yılında yapıldı ,yani kaç yıllık bina açıklar mısınız? O kadar sene de o bina nasıl yetersiz hale geldi izah eder misiniz.?
2- İlimizde yoğun bakım eksikliği varken hastaneyi taşıyınca ,2 yoğun bakım ünitesi olan hastanenin yoğun bakımlarıda kapanmayacak mı? Mevcutlar yoğun bakımlar talebi karşılayacak mı ?
3- Devlet hastanesi’nde 40 yatak vereceğinizi söylüyorsunuz, yılın 12 ayı 125 yatak full çeken bir hastanenin 85 hastası nerede bakılacak?
4-40 yatak verilince ,mevcut hastanedeki 6 tane göğüs doktoru kalacak mı?
Bu soruların hepsi cevap beklerken şunu da hatırlatmadan geçemeyeceğiz!
Yenisini yapmadan taşıyamazsınız..
Yenisini yapmadan kapatamazsınız..
Yenisini yapmadan yıkamazsınız…
Giresun’daki birçok ailenin iyi ve kötü anıları var orada ..Hepsinden öte de o hastanede yatanlar analarımız, babalarımız, amcaları mız, dayılarımız, teyzelerimiz, halalatımız.
Kısacası Biziz…
Gelin bu yanlıştan bir an önce dönün!
Yurt binasını Göğüs Hastanesi’ne tahsis edin, 125 yatağı 150 yatağa çıkarın, iki katına yoğun bakım ünitesi yapın, göğüs cerrahları getirip ameliyathanesini aktif hale getirin, dahiliye ve kardiyoloji gibi branş doktorları getirin, hastalar Devlet Hastanesi’ne gideceğini yattığı yerde tedavi görsün ve sizlere Hayır dualarını eksik etmesin fazla bir şey istemiyor Giresun’lu sizden;
Bir çivide Siz çakın Memlekete
Ne dersiniz!!!!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?