Gölyanı Yaylası’nda su sıkıntısı mı var?

Gölyanı Yaylası’nda su sıkıntısı mı var?

Kalabalığın, arabaların gürültüsü yerine rüzgârda sallanan ağaçların hışırtısını, kuşların cıvıltısını, derelerin şırıltısını duyacağınız harika bir ortam. Ancak bu yaylada su sıkıntısının yaşandığı belirtildi.

Gölyanı yaylası, Giresun ili, Yağlıdere ilçesi, DerindereKöyüne bağlı doğa harikası yaylalardan biri. Yağlıdere’ye 45 km uzaklıkta bulunan yaylaya, henüz ulaşmadan yol boyunca müthiş manzarası ile sizleri karşılıyor.

Gölyanı’na çıkanların mutlaka ziyaret etmeden duramadığı ‘At tepesi’ denen yere çıktığınızda ise harika manzaranın doyumsuzluğu daha da katlanıyor. Ancak bu güzelim yaylada susuzluk baş gösterince yayla halkı isyan etti.Yaylacı vatandaşlardan Cemal Yeşil, “Gölyanı Obası görüldüğü gibi bağlantı suyu olmadığı için kurumak üzere. Oysa bu doğa harikası yaylamıza  2 kilometre uzaklıktaki dereden beslenerek destek sağlanıp canlı tutulabilir. Valilik reklamını yapıyor ama burası için hâlâ bir girişimde bulunulmuş değil. Yazık. Bu konuda medyanın takipçi olmasını burayı haberleştirmesini istiyoruz”diye konuştu.

 DOĞA HARİKASI YERDEKİ SUSUZLUĞUN GİDERİLMESİNİ İSTEDİLER

Belki bir ilgilinin dikkatini çeker düşüncesiyle bu susuzluğun haber yapılmasını isteyen yaylacı vatandaşlar özellikle Giresun Valiliği’nin habere duyarlı olmasını istedi. Vatandaşlar:

“Şehir hayatından bunaldıysanız kaçıp gitmek lazım buralara. Oksijeni doyasıya soluyabileceğiniz, bulutların üzerinde yürüyebileceğiniz, ahşap evlerin otantik havasına kendinizi bırakacağınız yeşilin binbir tonuyla insana yaşamı sevdiren bu Karadeniz Yaylaları ölmeden önce kesinlikle görülmeli. Ağaçların yetişmeyeceği bir yükseklikte olmasına rağmen Karadeniz yelini alabildiği için burada bile bolca yeşile rastlayabilme imkânınız var. Bulutların üstündeki bu masalsı yer mutlaka görülmeli. Şehrin kasvetli ortamından uzaklaşmak istiyorsanız burası aradığınız ortam olabilir. Serinlik yüzünüze vururken bol oksijen ve iç açan manzaralarıyla sıkıntılar aklınıza bile gelmeyecektir.”ifadelerine yer verdiler.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?