GÖRELE’DE ÖMER GEMİCİ YENİDEN BAŞKAN

GÖRELE’DE ÖMER GEMİCİ YENİDEN BAŞKAN

İyi Parti Görele İlçe Başkanlığına Ömer Gemici seçildi.Önceki gün yapılan kongreye,İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel,İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs,Giresun İl Başkanı Abdülkadir Eroğlu,İyi Parti Giresun Belediye Meclis üyesi Harun Cici ve partililer katıldı.Kongrede Ömer Gemici yeniden başkan seçildi..Törende bir konuşma yapan Yüksel ,İyi Parti’nin ilk seçimde iktidar olacağını öne sürdü.Konuşması bol bol alkış alan Yüksel,Görele Teşkilatını da kutladı.Trabzon Milletvekili Örs ise iktidarın alternatifinin İyi Parti olduğunu söyledi.Örs Görele’de büyük ilgi gördü.Kongrede konuşan Eroğlu da önemli mesajlar verdi.Eroğlu,iktidar belediyelerinin sorunlara çare olmadığını öne sürdü.

Eroğlu”Fiskobirlik, Özel idare ve Giresun belediyesi yıllardır arsa satarak ayakta durmaktadır. Kronik sorunları beceriksiz idareciler yüzünden bir türlü düzeltilememiştir. Her üç kurum da durmadan arsa satmaktadır. Şimdi sıra Giresun belediyesine gelmiş olup arsa satış ilanına çıkmıştır. Hayvan barınağının orada bulunan arsalarını satılığa çıkarmıştır.

Belediyenin borçları ile ilgili sağlıklı bir rakama da ulaşılamamıştır çünkü bu zamana kadar aldığı yetki ile 1 milyon TL’nin üzerinde borçlanmış olup, daha yeni 40 milyonluk yetki aldığı yetmezmiş gibi, 2 milyon tl de İller bankasından teminat mektubu almıştır.

Giresun belediyesi şu anda 3 milyon TL borçludur. Belediyemizin bu borçlar karşılığında elle tutulur gözle görülür hiçbir yatırımı yoktur. Giresun’un ışıklandırmasını millete yatırım diye söylemekte, ancak esas ışıklandırmayı karayolları yapmıştır.

Belediye el değiştirince ilk yaptıkları iş, işçi çıkarmak ve kendi yandaşlarını işe almak olmuş, vatandaşı mahkemelerde perişan ederek, binlerce tl tazminat ödeyerek belediyeyi borca sokmuş, bu yetmezmiş gibi halen de yandaş eleman alımı ilanı vardır. Belediye artık masraf kaldırmamaktadır. Bunun yerine  tasarruf ve yatırım yapmalıdır.

Ayrıca plajlar bölgesinde yapılan çalışma da oradaki işletmecileri kovup kendi yandaşlarını işletmeci yapmak için uydurulmuş projedir. Plajlar bölgesinde değişen güzelleşen hiçbir şey yoktur. Onun yerine söz verdiği otoparkı yapsa ya da Dalcık projesini yerine getirse Giresun’a daha faydalı olacaktı.”dedi.Haber:Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?