Grü nereye koşuyor?

 Grü nereye koşuyor?

ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan “University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı”, Türkiye’nin en iyi üniversitesi sıralamasını açıkladı. URAP Türkiye sıralamasında, bu yıl 148 üniversite yer aldı.

URAP sıralamasında Üniversitemiz “2000 Yılından Sonra Kurulan Üniversiteler” arasında 34. sıraya, “Devlet Üniversiteleri” arasında ise 80. sıraya yükseldi.

 

Çalışmalarını yakından takip ettiğimiz URAP Araştırma Labaratuvarının verilerine göre  Üniversitemiz, başarı merdiveninde bir yılda “2000 Yılından Sonra Kurulan Üniversiteler” kategorisinde 4 basamak, “Devlet Üniversiteleri” kategorisinde ise 5 basamak birden yükselerek anlamlı bir yükseliş trendi yakaladı.

 

29.04.2016 tarihinde  Giresun Üniversitesi Rektörlüğü görevine başlayan Prof. Dr. Cevdet COŞKUN liderliğinde oluşturulan akademik ve idari ekipler çok yönlü, hızlı, planlı ve stratejik çalışmalara start vermişti.

 

Prof. Dr. Cevdet Coşkun liderliğinde çalışmalarına hız veren Giresun Üniversitesi ekipleri iç ve dış paydaşların katkıları ile değişik araç ve argümanları kullanarak ilk iş olarak mevcut durum tespitini yaptılar. Özellikle 2009 yılından beri ODTÜ içinde, bağımsız olarak Üniversiteler arasında çeşitli kriterlere göre derecelendirmeler yapan URAP’ın çalışmalarını yakın takibe aldı.

 

2011 URAP verilerine göre Giresun Üniversitesi’nin Türkiye’de “2000 Yılından Sonra Kurulan Üniversiteler” arasında 11. ve “Devlet Üniversiteleri” arasında 60. sıralarda olduğunu, aradan geçen 4-5 yıllık süre içerisinde her iki kategoride 38. ve 85.nci sıralara kadar gerilediğini bilen Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun Liderliğindeki akademik ve idari personel, bu makus talihin geri çevrilmesinde kararlı adımlar atmaya başladılar.

 

Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun liderliğinde çalışmalarına başlayan ekipler, öncelikle akademik çalışmalarını bilimin evrensel değerleri çerçevesinde geniş bir perspektif ile ele almış, stratejik çalışma planları, etkili performans yönetimi, stratejik yönetim anlayışı ve modern yönetişim araçları ile çalışmalarını sürdürmüştü

 

Tüm mensuplarının yüksek aidiyet ve özverili gayretleri ile aradan geçen bir yıllık süre içerisinde Üniversite,URAP verilerine göre Türkiye’de “2000 Yılından Sonra Kurulan Üniversiteler” arasında 38. sıralardan 34. sıraya, “Devlet Üniversiteleri” arasında ise 85. sıralardan 80. sıralara yükselmeyi başardı.

 

Üniversitenin geliştirilen sürdürülebilir faaliyet çeşitleri ve akademik çalışmalar ile çok daha etkili dönüşüm sağlayacak başarılara imza atmaya devam edeceğine inancımız sonsuzdur. Giresun Üniversitesinin bütün kişi, bölüm, birim ve kurum düzeyinde anlık faaliyet ve performansları başarı merdiveninde hızla yükselmesine önemli katkılar sağlayacak

 

Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun; gelinen noktada elde edilen başarıda katkısı ve emeği olan bütün akademik ve idari personele teşekkür ederek, çalışmaların daha vizyoner şekilde iyileştirilerek devam edeceğini, oluşturulan kalite güvence sistematikleri ile Giresun Üniversitesinin başarı merdivenlerini her alanda çok daha yükseklere çıkaracağına inancının tam olduğunu bildirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?