GRÜ Rektörü Coşkun üniversiteye yeni katılan öğrencileri kutladı

GRÜ Rektörü Coşkun üniversiteye yeni katılan öğrencileri kutladı

Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, GRÜ’ye yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için tebrik mesaj yayımladı.
Coşkun, mesajında, 2018 YKS sonuçlarının açıklandığını belirterek, GRÜ’ye yerleşme hakkı kazanan öğrencileri tebrik etti.
Öğrencileri aralarında görmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Coşkun, şunları aktardı: “Uzun zamandan beri yürüttüğünüz mücadelenin sonucu olarak bugün, gelecek hedeflerinizden birine ulaşmış bulunmaktasınız. Giresun Üniversitesini seçerek uzun vadeli hedeflerinize taşıyacak kararınızdan dolayı tebrik ediyorum. Artık, Karadeniz’in en hızla gelişen üniversitesi olan Giresun Üniversitesi öğrencisi oldunuz. Sizleri ve ailenizi kutlar, başarılarınızın daim olmasını dilerim. Biz yaklaşık 30.000 kişilik bir aileyiz. Ailemize hoş geldiniz.
Bundan sonra sizi, milletimizi ve ülkemizi daha iyi yerlere taşımak için el birliği ile çalışacağız” diyerek şöyle konuştu: “En önemli görevimiz; sizlerle birlikte Milletimizin temel değerleri ve ülkemizin stratejik hedefleri doğrultusunda, bilim, sanat ve kültür alanlarında donanımlı, araştırmacı ve üretici bireyler yetiştirmek; kent, bölge ve ülkede toplumun ufkunu genişletmek, insanlığın ilerleyişine katkı sağlayacak akademik çalışmalar yapmaktır.
Zamanın hızla değiştiği ve teknolojinin baş döndürücü şekilde geliştiği bu çağda bilgi ile güçlenmiş kaliteli eğitim veren, ürettiği projelerle ülke kalkınmasına katkıda bulunabilen, vizyon sahibi, eğitim, bilim ve teknoloji dünyasında uluslararası öneme sahip bilgi limanı olma şuuruna sahip bir üniversite olmak zorundayız. Bütün üniversitelerin varlık sebebi siz öğrencilerdir. Siz var olduğunuz için Giresun Üniversitesi de vardır. Bizim en önemli unsurumuz sizlersiniz. Bütün öğretim elemanları ve idari personelimizle birlikte üniversitemizde yapacağınız her türlü bilimsel araştırma, eğitim, öğretim faaliyetlerinizle birlikte öğrenci toplulukları ve kulüpler aracılığı ile yapacağınız sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal etkinliklerinizin de yanında olacağımızı bilmenizi isterim.
Tercihlerinizden dolayı sizleri bir kere daha tebrik ediyor, size ve ailenize göz aydınlığı diliyorum. Sizleri sabırla üniversitemize bekliyor, hayat boyu başarılarınızın devam etmesini temenni ediyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?